Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán helyett a magyar ellenzé...

Orbán helyett a magyar ellenzék került a történelem szemétdombjára?

Figyelt kérdés
Azért legyünk őszinték, Orbán lemosta a pályáról az ellenzéket. Lehet őt szeretni vagy nem szeretni, de az nem vitatható, hogy Európában ő most a legsikeresebb politikus. Az ellenzéki vezetők pedig ismét bebizonyították, hogy mennyire nem ismerik az egyszerű vidéki Magyarországot és ha továbbra is csak azt hangoztatják, hogy a vidéki emberek bunkók és ostobák 4 év múlva is kétharmadot adnak a Fidesznek.

2022. ápr. 6. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Az én szememben nem számít sikernek diktátornak lenni, de gondolom nézőpont kérdése.
2022. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem kerülnek a szemétdombra. A kukába kerülnek, de Orbán lemondja a szemétszállítást, hogy majd négy év múlva megmutathassa őket. Nem akarja ő, hogy eltűnjenek és új ellenzék legyen.
2022. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Egyenlőtlen helyzetből való indulás mindig nehézkes.
2022. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Magyar forint kamikaze akcióban van...
2022. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

#1 diktátor?

Meséld el nekem miért!

Marhára érdekel!

2022. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

#3 ugyanannyi eséllyel indultak a jelöltek. Más kérdés, hogy a választók nem kértek az ellenzékből.

Apropó!

Hova tűnt közel 1 millió ellenzéki szavazó?

Ezen kéne elgondolkodni az ellenzéknek!

2022. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

#5

- A teljes ország felvásárlása. A szabad piac elpusztítása, minden Mészáros Lőrincé. Olyanok a szabályozási rendszerek, hogy csak az érvényesülhessen, aki tejel Orbánnak, vagy Orbán bábja. Tehát gazdasági szabadság nincsen.


- A teljes média felvásárlása. Erőszakkal letolják mindenkinek a torkán a gyomorforgatóan szélsőségesen népbutító propagandát. Médiaszabadság sincsen. Ha van egy komoly média céged, egy napon belül felvásárolják, és Fidesz-propaganda gyárrá alakítják.


- Az ellenzéki politikusok nagyrészét kilóra megvették, azért fizetik őket hogy önmagukat járassák le. Sok szivárogtatás van arról, ahogy pl. annó az LMP-be belsős fideszeseket raktak, és belülről szabotálták és szétszaggatták a pártot. Aki nem volt eladó, azt illegálisan megfigyelik (pl. Pegazus, de az nyilván csak a jéghegy csúcsa). Nincsen szabad és független ellenzék.


- Nincsen hatalmi ágak szétválasztása, minden magas pozíciót Orbán sleppje tölt be. A modern demokráciák alapköve a hatalmi ágak szétválasztása, Magyarországon már látszat szinten se létezik.


- Választási törvények módosítása, választókörzetek módosítása, választási csalások. Elismerem, erre van a legkevesebb direkt bizonyíték, de azért nagyjából le lehet vonni a következtetéseket, ha megnézed hogy mikor hány %-kal hány helyet szereztek. Meg ha megnézed, hogy milyenek a választási rendszerek, milyen kiskapuk vannak, stb.


- Emberi jogok folyamatos figyelmen kívül hagyása. NGO-k elleni harc, nemzetközi szervezetek elleni harc. Nem véletlenül azzal töltjük az időnk nagy részét, hogy olyan szervezetek ellen "harcolunk", amik a demokráciáért dolgoznak.


- További indikátor, hogy Orbán milyen emberekkel veszi körül magát. Mint a háborús bűnös diktátor Vlagyimir Putyin, a háborús bűnös népirtó diktátor Hszi Csinping, stb.


Szóval nincsen szabad gazdaság, nincsen szabad, kiegyensúlyozott média, nincsen igazán független ellenzék, nincsen hatalmi ágak szétválasztása, és nincsenek tiszta választások. Ehelyett ami van, az minden demokratikus és demokrácia-párti szervezettel szembeni "harc", és minden diktátorhoz való dörgölőzés.


(A te válaszod, viszont engem egyáltalán nem érdekel. Nem vitatkozni jöttem. Hallottam már az összes ""ellenérvet"", amik "meglepő módon" mindig pontosan ugyanazok, gyakran ugyanazokkal a szavakkal. És nem tartom őket meggyőzőnek. Ha esetleg van olyan véleményed, ami nem szóról szóra Fidesz-propaganda, azt leírhatod, de légyszi csak azt.)

2022. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 22:36


Mi történt közel 1 millió emberrel aki 2018-ban még kormányváltást akart de 2022-ben már nem szavazott le az ellenzéki összefogásra?

Mert szerintem ha tényleg olyan szörnyű lenne a helyet, mint ahogy azt te leírod akkor nem fel kellett volna szívódjon ennyi ellenzéki szavazó hanem még pár százezer, millió kellett volna a kormányváltásra szavazzon.


Te a saját kis véleménybuborékodban élsz, utána meg csodálkozol ha a többség nem látja azt amit te.

2022. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na erről beszélek.

Most írtam le, hogy diktatúra van, és nincsenek tiszta választások. És erre az a válasz, hogy miért nem szavaztak többen az ellenzékre?

A #8 válaszadó sem értelmezte amit írtam. Akkor azt válaszolta volna, hogy

"Szerintem nincs diktatúra, mert ..."

"Szerintem fair választások voltak, mert ..."

és válaszol a felvetett gondolatokra.


De mára azt kapta a Fidesz-irodából hogy most ezzel kell házalni, akkor ezzel házal, mert ez a mai hivatalos Fidesz-propaganda pont. Akkor is, ha teljesen értelmetlen az én válaszomra ezt válaszolni, hiszen nyilvánvalóan eleve nem hiszek a választásaink tisztaságában, így eleve abban se hiszek, hogy akár a 2018-as, akár a 2022-es adat valós lenne. De akkor is ez a mai Fidesz-propaganda pont, ezt kötelező ismételgetni és kész.


Erről beszélek, csak felb.szom magam azon, hogy mennyire buták vagytok. Mindegyik kap egy Fidesz-propaganda pontot, és azt ismételgeti. Az ellenzéki válaszokat nem olvassák el, vagy nem értelmezik, csak megismétlik ugyanazt a propaganda-pontot. Aztán válaszolok, aztán megint megismétlik ugyanazt a propaganda-pontot még egyszer. Ennek itt éppen az a mai propaganda-pontja, hogy "1 millió ellenzéki szavazó". Ezt kell leírnia minél többször, kontextustól függően. Nem lehet érveket ütköztetni, mert a Fideszes oldalon nincsenek érvek. Napi propaganda-pontok vannak, amiket az adott nap ismételgetni kell, oszt kész.


Inkább megyek aludni, az legalább egészséges.

2022. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

*javítás: kontextustól függetlenül

Plusz ha kaptok bónuszt azért is, hogy lepontozzátok az ellenzéki válaszokat, akkor itt egy kis extra bónusz. Most két bónusz jár egy válasz után!

:)

2022. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!