Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted Karácsony Gergely...

Szerinted Karácsony Gergely mennyiben felelős az ellenzéki vereségért?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert Karácsony volt az, aki bizony előbb Chuck Norrist játszott, aztán talán 1 nap múlva mégis visszalépett MZP javára ( a második fordulóban nem sikerült,hogy egymás mellett szerepeljen a nevük...).

Ennek megfelelően tehát Karácsony nagyban hozzájárult,hogy MZP legyen a miniszterelnök jelölt.



2022. ápr. 8. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ebből a mesterhármasból szerintem egyik se tudott volna ennél jobb eredményt elérni.
2022. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Utólag könnyű okosnak lenni. Azt senki nem sejthette, hogy mzp ennyire fogalmatlan lesz, ebben karácsony nem hibás.

Az összefogás egyik pártelnökeként van felelőssége, és az ugyanannyi, mint az összes többi párt elnökének. És azért is van egy fajta közvetett felelőssége, mert főpolgármesterként az ő feladata lett volna a fővárost valami pozitív referenciaként felmutatni, hogy tessék, ezt tudjuk mi. De amit főpolgármesterként tett, abban nincs semmi dicsekednivaló.

Kiváló ez az összefogás, meg előválasztás, mert nagyon nehezen lehet lehatárolni, ki miért hibás, és miért felelős. :)

2022. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Volt egy fellendülés MZP irányába, ami őt is hatalmába kerítette. Senki nem látta ettől a rózsaszín ködfelhőtől, hogy ov ellenpólusa minden tekintetben Dobrev Klára. Legalábbis abból a felhozatalból ő volt. Na mindegy hagyjuk is. 4 évig nekünk nem lehet szavunk.
2022. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem felelős, inkább kiváló érzékkel megáldott reálpolitikus, nem utolsó sorban - ne felejtsük el! - politológus, egyetemi tanár. Pontosan látta a biztos kudarcot, és nem hiányzott az ő renoméjának, hogy elveszítsen egy választást regnáló főpolgármesterként (akkor most az menne, hogy le kellene mondania, mint főpolgármester).


Garantálom, az első olyan választáson, amin esélye is lesz az ellenzéknek, elindul és nem lép vissza.


Sokakat megtéveszt ez a kisfiús mosoly, de Karácsony Gergő egy nagyon komoly, nagy tételben játszó politikus, aki tudja, mikor mit lép. Hát hagyta bukni MZP-t.

2022. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4# Karácsony nem politológus, hanem SZOCIOLÓGUS!! NEM mindegy..

Sajnálom, de abszolút nem politikusnak való, határozatlan, olyan "életlen kés"....

2022. ápr. 8. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:

5#


A szubjektív magánvéleményedhez persze jogod van. De ettől még politológus IS:


Karácsony Gergely politikus, politológus, szociológus. Debrecenben 1993-ban érettségizett a Tóth Árpád Gimnáziumban, azután felvették a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar történelem szakára. 1995-ben innen átment az Eötvös Loránd Tudományegyetem Szociológiai és Szociálpolitikai Intézetébe, ahol 2000-ben szerzett diplomát szociológusként. Ugyanebben az időszakban a Széchenyi István Szakkollégium tagja is volt, később pedig az intézmény tanára lett. Emellett az ELTE Bölcsészettudományi Karán 1995-től 1997-ig politikaelméletet hallgatott. Angol nyelvből középfokú egyetemi lektorátusi nyelvvizsgát tett.


Diplomája megszerzése után a Medián piac- és közvélemény-kutató cégnél kapott kutatásvezetői állást. 2007-ben a cég kutatási igazgatója lett. Emellett 2004-től a Budapesti Corvinus Egyetem Politikatudományi Intézetének oktatója volt először tanársegédi, majd 2008-tól adjunktusi beosztásban. 2007-től az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar Politikatudományi Intézete PhD-hallgatója volt.

A Magyar Szociológiai Társaság és a Magyar Politikatudományi Társaság tagja. Kutatási területén kívül a közvélemény-kutatásról és a kutatásmódszertanról tart kurzusokat.


Magyarán politológus ÉS szociológus.

2022. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. nulla százalékban, sőt.


Ok, MZP-nek voltak rossz mondatai, de koránt sem olyan súlyosak, hogy normális országban ez ekkora bukást eredményezzen.


Az ok sokkal inkább a Fideszben keresendő, a demokrácia stb. leépítésében.

A karaktergyilkosságban, a sajtó leuralásában, a totálisan egyenlőtlen viszonyoknak, a rettegtető, hazug politikában, abban, hogy nem tisztelik a választókat annyira, hogy kiálljanak vitázni.


A Fidesznek a hatalom a célja, és nem a nép szolgálata, sőt, ezért simán elárulják a hazát.


simán tönkre teszik az oktatást, simán vásárolják a szavazatokat, stb.


Lehet Jézus is az ellenzék miniszterelnökjelöltje, azt is lekaraktergyilkolnák.


Nem az számított igazán, hogy az ellenzék hol mit mondott, hanem az, hogy az ellenzéknek semmi pénze nem volt, míg a Fidesznek eleve többszöröse volt, és azon túl közpénzt is felhasználtak a kampányban.


Tisztességtelen versenyben nem lehet tisztességes eredményre számítani. Ez a bizonyítéka, hogy a Fidesz a demokráciát leépítette.

2022. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A KariGeris témához szeretnék hozzászólni. Talán 2 vagy 3 napja nyilatkozott valahol, már nem emlékszem kinek és mit, csak az maradt meg, hogy amikor először hallottam, tényleg ártalmatlan, hétköznapi mondatoknak tűntek. Aztán visszahallgattam még egyszer és elkezdtem mögé látni, hogy valójában mit üzen, mit gondol mögötte. És egyszer csak beugrott, hogy én most ugyanúgy érzek, mint mikor Orbán beszédeit próbálom kielemezni. Szóval rájöttem, hogy ugyanaz a képesség megvan Gergőben is, csak nem tudom miért nem él vele jobban. Vagy túl kevesen vesszük észre?

Egyébként baloldalon még mindig Dobrev a legtehetségesebb a férjével, csak az ő támogatottságuknak mindig lesz egy felső korláta. :(

2022. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Ellenzék? Olyan is volt?
2022. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!