Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A NER alapkövét az öszödi...

A NER alapkövét az öszödi beszéd tette le?

Figyelt kérdés
Bár én akkor még általános iskolás voltam mégis jól emlékszem, hogy mennyien kiakadtak, amikor nyilvánosságra került az öszödi beszéd és a Fidesz igazából elkezdte dominálni a politikát. 2006 tavaszán még nyert a baloldal, de az önkormányzati választásokon a Fidesz földcsuszamlásszerű győzelmet aratott és azóta gyakorlatilag egyetlen választást sem vesztett el. Talán a 2019-es önkormányzati választás, ahol az ellenzék tudott felmutatni részleges sikereket, de alapvetően ott is a Fideszt támogatták többen. 2006 tavasza és ősze közt történt ennek az ominózus beszédnek a kiszivárogtatása és azóta is a Fidesz sikeresen kampányol a Gyurcsány-ellenességgel. Valószínűleg 2010-ben úgyis visszajött volna Orbán a hatalomba, de szerintem nem kétharmaddal. Az hogy új alkotmányt tudott írni és átalakította a választási rendszert már hozta magával az újabb és újabb győzelmeket. Valahogy én úgy gondolom, ha nincs akkor az öszödi beszéd és nem billen át ennyire a közhangulat, akkor nem sikerült volna ennyire szilárd rendszert kiépíteni. Ez pedig nyilván csak megerősít abban a hitemben, hogy Gyurcsány politikai értelemben már régóta meghalt csak még nem akarják eltemetni hadd fertőzzön másokat is.

2022. ápr. 9. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Igen, meg az, hogy nem mondott le a tyúcsány
2022. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem szánalmas az, hogy 12 év után is Gyurcsányozással kampányolnak, ahelyett, hogy a saját eredményeiket és jövőbeli terveiket sorolnák fel. Gyurcsány már nem tényező a politikában, mégis vele kampányolnak. Szerintem ő maga sem akar már előtérbe kerülni, mert utálja az ország jelentős része, nem hiszem, hogy szívesen kormányozna ilyen megítélés mellett.
2022. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 olyan beteg embereket mint gyurcsány vagy orbán (vagy a kim-ek, stb) nem érdekli az, hogy sokan utálják, csak a hatalom, emellett messiás tudat is megvan nekik.


Nincsenek ilyen gátlásaik.

2022. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdezö nagyonis logikus eszmefuttatásánál azért a politika egy kicsit azért összetettebb dolog.Az átlagember soha nem fogja megérteni a politikusokat, mert másképpen ketyegnek a víztoronyban.
2022. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!