Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pártos kampányplakátot mennyir...

Pártos kampányplakátot mennyire illegális leszedni valahonnan és hazahozni, most hogy már vége a kampányidőszaknak és lezajlott a választás? Kaphatok ezért bármit ha mondjuk egy biztonsági kamera felvesz?

Figyelt kérdés
Tehát a közelben csak olyan helyről tudnék szerezni ahol van nem 1 kamera (kisebb vasútállomás) Már lassan 1 hete nem szedték le. Kaphatok ezért bármilyen büntetést vagy már nem számít. Olvastam a témában cikkeket de mindben csak arról írnak amikor még kampányidőszak van, és úgy nyilván illegális a dolog. Így milyen törvény van erre?

2022. ápr. 9. 23:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(A többi helyről azért nem tudom leszedni, mert túl magasan vannak)
2022. ápr. 9. 23:15
 2/15 hypno ***** válasza:
75%

A tied az a plakát?

Ha nem, miért akarsz hozzányúlni a máséhoz?

2022. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mert sok embertől láttam hogy vittek haza, és elraknám én is emlékbe. Most hogy vége a választásnak nem hiszem hogy bármit is kezdenének a plakátokkal. Csak nem tudom hogy lehet-e ebből bármilyen problémám, mert ha feljelentenek meg százezrekre megbírságolnak akkor nyilván nem olyan fontos hogy leszedjem, nem ér annyit.
2022. ápr. 9. 23:18
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Kampányidőszak vagy sem, nem rongálhatod meg másnak a tulajdonát. Ezt a plakátot letépni ugyanannyira tilos, mint bármelyik másikat. A törvény is úgy írja elő, hogy annak kell leszednie / leszedetnie, aki felrakatta.
2022. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 árokpart ***** válasza:
81%
Jaj Istenem! Minek kell az neked még ha játszani lehetne vele vagy ha valami hírességek lennének ezek a jelöltek és poszterként kiraknád a szobád falára, akkor sem szép dolog meg nem is szabad de talán megértem. Egy átlagos ember arcát akarod nézegetni? Miért?
2022. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 árokpart ***** válasza:
88%
Egyébként a kutya nem foglalkozik vele, sőt azt fogják megbüntetni akik kirakták és nem szedik le egy idő után.
2022. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most nyugodtan leszedheted a plakátokat - kivéve az óriásplakátokat, mert ott rongálás lenne.

A választási plakátokat rövid időn belül el kell a pártoknak takarítania, ezért senki nem bánja ha segítesz kicsit.

2022. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó értem hogy nem szép dolog de rengeteg ember megteszi. Csak a kamera miatt nem tudom hogy mennyire lenne ebből probléma mert nyilván kocsival mennék, és annak rendszáma alapján lekövethető hogy kié az autó. Vagy akkor parkoljak le máshol és vigyem el odáig gyalog? Nem tudom mennyire foglalkoznak egyáltalán ezekkel az esetekkel, mert hát vannak nagyobb bűnök is amivel aztán nem lesz végül semmi.
2022. ápr. 9. 23:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 Most is tilos letépni, de senki nem fog feljelenteni miatta, mert már mindenki leszarja ezeket a plakátokat. De akár le is fényképezheted, aztán ott lesz a telefonon vagy egy pendriveon aztán majd 50 év múlva ott visszanézheted ha emlékbe kell. Nem kell hozzá mindenképp megrongálni valamit.
2022. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Elméletileg illegális, de most már senki nem foglalkozik vele, ha az amúgy nem jár rongálással.
2022. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!