Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyarországra menekült...

A Magyarországra menekült ukránok mindegyike miért mosolyog és jólöltözött?

Figyelt kérdés

[link]


A háborús menekültek nem így néznek ki.

Sokan egyből interjút adnak a balos médiának természetesen angolul.

Csak én érzem azt, hogy a legtöbbje sima gazdasági migráns, akik nyugatra mennek és Magyarországot csak ideiglenes befogadóországként kezelik (kaja, szállás majd sipirc tovább nyugatra, ahol az ukránbarát propaganda tejben, mézben folyó Kánanánja várja őket).



2022. ápr. 10. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Az ukránok a szomszédból jönnek, nem olyan messziről.Ezért nincsenek annyira meggyötörve.


Igaz,hogy szegény ország,de nem 3. világbeli, ezért nyilván nem rongyokban járnak.

2022. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert még tőlünk is jobban élnek.
2022. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Sokan olyan helyről jönnek ahol nincs konfliktus.
2022. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Mert csírák.
2022. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem bírtad ki hogy ne balosozzál azért egyet.
2022. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az fel sem merült benned, hogy a háború előtt olyan körülmények között éltek mint mi, tehát a ruházatuk is hasonló szinten van. A képen pedig összesen két lány mosolyog, akik valószínűleg örülnek annak, hogy már biztonságban vannak. Sőt, még azt is meg merem kockáztatni, hogy a Nike táskás férfi az apjuk, és így az egész szűk családi kör megmenekült. De ha már így képekről ítélgetünk, írd le nekem, hogy ők mit érezhettek a kép alapján: [link]


"Sokan egyből interjút adnak a balos médiának természetesen angolul."

Áruld el nekem, ennek mégis mi köze van ahhoz, hogy valaki menekül a háború elől? Ja, hogy semmi, csak gondolom túl sok oroszhirek-et olvastál.

2022. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a kifogástalan műkörmök szúrtak szemet, mikor gesztikulálva előadták, hogyan menekültek el a városukból, amit már tíz napja bombáztak.
2022. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:
100%

Én is pont ezen gondolkodom, mint te, kérdező. Nagyon sok ukrán lett itt hirtelen a környékemen, mindegyik jól öltözött, viccelődnek, mosolyognak, Sparba, Aldiba járnak nevetgélve vásárolni.

Nem tudom, de ha én egy háborús övezetből jönnék a sok szörnyűséget látva, nem lennék ilyen boldog, felszabadult. Nyoma sincs rajtuk a stressznek, vagy szomorúságnak, aggodalomnak, hogy ott kellett hagyni az otthonukat (házat, lakást, szülőket, barátokat, kutyát, macskát, konkrétan mindent, amijük eddig volt. Egy hátizsákba vagy húzós kis bőröndbe nem sok minden fér. Nincs olyan ember, aki felszabadulva, örömmel hagyná ott mindenét, még akkor is, ha háborúból jött.

És el vannak látva mindennel, étel, gyümölcs, csokoládé, míg sok magyar az éhhalál szélén azon gondolkodik, hogy egyen vagy számlát fizessen.

És ezek, akik jobb körülmények között éltek, jobb holmiban járnak és drága telefonjuk van, pénzük is kell, hogy legyen, nincsenek rászorulva a segélyre, nem?

Mindenki azt írja/mondja, hogy azért nem járnak szakadt holmiban és azért nem néznek ki menekültnek, mert jobban élnek, mint mi. Akkor nem inkább a nélkülöző magyarokat kéne segíteni?

Az is gyanús, hogy az első dolguk a menekülésből interjút adni, ráadásul folyékony angolul.

2022. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!