Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságosabb rendszer lenne...

Igazságosabb rendszer lenne ha csak a rászorulóknak járna rezsicsökkentés és a milliomosok medencéjét nem közpénzből fűtené az állam? Lehet ebből adót csökkenteni, nem kellene közpénzből évente milliárdokkal kisegíteni a közműcégeket.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 20. 18:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

A medencével való példálózgatás tényleg nem túl célravezető, de aki érteni akarja, az tudja miről van szó, aki meg direkt nem, az nem.


Én és a feleségem ketten együtt havonta 6-700ezret keresünk és hamarosan ki fogunk adni egy lakást albérletbe, úgyhogy ez az összeg simán eléri a 800at is.

Mi abszolút nem szorulunk rá az állam segítségére, hogy kifizessük a rezsit.


De van olyan ismerősöm, aki nem ilyen szerencsés és ugyan takarékoskodik a pénzzel, de a hónap utolsó harmadában le kell mondjon minden találkára vlaó mehívást, mert mondja, hogy egyszerűen nem fér bele egy párezer forintos vonatjegy most neki. Neki szüksége van ilyen jellegű segítségre, jó is, hogy kapja.


Ennyi. Akinek nem okoz gondot kifizetni, fizesse ki, akinek igen, az meg kapja a támogatást.


Nehéz megvalósítani? Ugyan már, a NAV látja a bevételeidet, a földhivatal azt, hog yhányan éltek a lakcímen. Innentől kezdve egy másodikos is ki tudja számolni az egy főre jutó jövedelmet, ami alapján már lehet rangsorolni az embereket.

Meg persze, mint minden támogatást, kézenfekvő lenne, hogy igényelni kelljen, de ez már csak adminisztrációs kérdés, hogy automatikusan mindnekire ksizámolják-e, vagy igénylés alapú.


Persze, lehet azzal cselezni, hogy boldog-boldogtalan egy helyre van bejelentve, csalók mindig is lesznek, de még ezzel együtt is kevesebb olyan ember kapná meg a támogatást aki nincs rászorulva, mint most.

2022. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

#11


Aki ennyire gazdag az lehet, hogy 100x annyi áramot/gázt/akármit használ olcsóbban, viszont 1000x annyi adót fizet be mint a lumpenek.

2022. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
10%

Nincs medencém, de nekem jó így.

Különösen, ha visszagondolok azokra az időkre, mikor évente 3x-4x emelték a gáz árát.

Ha nekem jobb, amiatt bánkódjak, hogy másnak is jobb?

2022. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%

Mivel milliomosból kevés van, azért ha csak a milliomosoknak nem járna, akkor nem lehetne belőle adót csökkenteni. Így már a középosztálynak sem járna a rezsicsökkentés, hogy lehessen adót csökkenteni a szegényeknél.

Viszont jelenleg válság van, amit a balliberálisok adóemeléssel kezelnek. Úgyhogy sajnos nem lenne adócsökkentés.

2022. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

12, és?

Adózni ugyanannyit adózok, akár van rezsicsökkentés, akár nincs.

De akkor már az adómat költsék már olyanra, aki rászorul a segítségre, nem pedig olyanra, aki hozzám hasonlóan simán kfiizetni a magasabb rezsiköltséget.


Merthogy energiában semmivel sem használok többet másoknál, egy panelban lakok, még cska be sincs kötve a gáz:D


Ha meg arra gondolsz, hogy a nagyobb adómat végeredményben visszaforgatják hozzám, ha sokat fogyasztok... hát akkor inkább csökkentsék az adóterheimet és eleve nálam marad a pénz, fizetem én magamnak:D


A medence emlegetése demagógia, de tényleg nincs indok arra, hogy miért kell támogatni olyanokat, akik nem szorulnak rá semmilyen anyagi segítségre.

2022. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Filozófiai tanulmányokból tudjuk, hogy az igazság filozófiai kategória. Filozófiai kategóriával nem lehet adót csökkenteni.
2022. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

#15


Nem azért fizet annyi adót a gazdag, hogy eltartsák belőle a munkakerülőket.

2022. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20%

17

1. Mert most nem így van? Most nem a gazdag adójából fizetik a munkakerülők rezsijét? De igen, csak a gazdagok rezsijét IS abból fizetik.

2. A szegény talán azért fizet adót, hogy a gazdagok rezsijét fizesse?


De... igazából tök fölösleges itt adókról beszélni. Egyszerűen illogikus gondolat az, hogy a közvagoynból segélyezzük azokat, akik nem szorulnak rá. Te talán adtál valaha alamizsnát egy jómódú embernek? Dehogy adtál, miért tetted volna?

Lényegtelen ki mennyit adózik, itt most pusztán rászorultságról van szó. Aki nem szorul kedvezményre, az miért kapjon? Azt a pénzt bármi másra el lehet költeni, igazából ha virágot ültetnek belőle, még akkor is többet érnek vele, minthogy olyanoknak adják, akiknek semmi szüksége nincs rá...


És ezzel magam ellen beszélek, mert mint írtam, sok pénzt keresünk, nekem mindegy, hogy 30 vagy 50ezer a havi rezsim. Ha sokallom, majd beépítek 1 milláért egy hővisszanyerő rendszert, mert megtehetem:D

Engem ne támogasson ilyesmivel az állam, semmi szükségem nincs rá. Támogassa azt, akinek van.


Nem végtelen az állami keret, hát osszák már be praktikusan..

2022. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha a felső tízezertől elveszünk egy-egy millió Ft-ot, és szétosztjuk tízmillió ember között, akkor egy-egy ember ezer Ft-ot kap.
2022. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

19, ez igaz, de ez hogy kapcoslódik a témához?:D:D


Egyrészt, korántsem a felső tízezerről van szó.

Másrészt nem veszünk el tőlük pénzt, csupán nem adunk nekik még pluszban.

2022. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!