Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vonnak le brutális...

Miért vonnak le brutális összegeket a bruttó fizetésből? Miért ilyen hatalmas az adózás Magyarországon úgy, hogy az ÁFA-tól kezdve minden Európa szinten az egyik legmagasabb, míg mondjuk a nettó medián átlagbér a legalacsonyabb?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 08:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Valamiből fenn kell tartani azt a szärpiramist, amit felépítettek. Az ostobáknak elég a "rezsicsökkentés" és hajbókolva fizetik be a fizetésük 33,5%-át bruttó levonásnál, meg a 27% áfáz. Mellé kifizetik a súlyadót, kommunális adót, közös költséget, de legalább ha megbetegszenek mehetnek magán rendelésre, ha nem akarnak hetekre kiesni a munkából. Mindez pedig az alacsony fizetésű, megvezethető réteget érinti leginkább, aki megszavazta ismét a kormányt. Én meg tudok élni kényelmesen a fizetésemből és nem is kell aggódnom, hogy bármikor lecserélhetnek másra. Úgyhogy hajrá, nyomorogjatok tovább, ha ez kellett.
2022. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%
Abba a "szärpiramis"ban benne a honvédelem, a rendfenntartás, a mentőszolgálat, a sürgősségi orvosi ellátás (magánkórház elhajtja a baleseti sérülteket), nem kaptál volna ingyenes Covid-vakcinát stb.
2022. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

#12 A honvédelem nem mérvadó. Magyarország katonai és honvédelmi erejének fenntartási költségei nem terhelik meg az államháztartást.


A rendfenntartás és a mentőszolgálat akadozik. A rendőrök jó része leszerelne, ha megtehetné és nem lenne tiltva. A mentőállomások és mentőautók állapotát és felszereltségét mindenki láthatja a saját szemével. Sürgősségi betegellátásra fizetek havonta 360 ezret TB levonásra? Jó drága tekintve, hogy utoljára 19 éve voltam sürgősségin. Kaptam ingyenes vakcinát, de ingyenes tesztet nem, miközben alap elvárás volt addig is, amíg nem állt rendelkezésre kellő mennyiségű vakcina.


Ha neked ennyi elég és boldogan adod a pénzed, lelked rajta. Ismétlem, én megélek kényelmesen. Euroban kapom a fizetésem. Minél gyengébb a forint, nekem annál jobb. Kár, hogy nem a saját boldogulásomat néztem elsősorban, amikor nem a kormányra szavaztam. Bárcsak lehetnék én is ilyen jellemtelen ember, mint aki a saját pénzét félti.

2022. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%

13

Jah, véleményszabadság van.

2022. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
#14 Azért ez túlzás. Az állami csatornákon nincs. Az internetet nem olyan könnyű cenzúrázni, ezért léteznek "ellenzéki" online hírportálok. A kormány hadakozott a facebookkal, hogy túlságosan beleszól a politikába, majd 180 fokos fordulatot vett és milliárdokat öntött politikai hírdetésre.
2022. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Legalább lenne valami látszata, hogy ennyi adót fizetünk, de az utak minősége, a kórházak és az oktatás állapota sem mutatja, hogy megérné ennyit fizetni. Nem is beszélve arról, hogy a szegénynek, akik ezt megszavazzák ~22 ezer forintot kapnak sok éve, közben az árak meg az egekben vannak. Még azt sem lehet mondani, hogy eltartjuk a szegényebb munkaképtelen embereket, mert nekik is kevés jut belőle. Minden a NER közeli emberek luxus életét biztosítja, nekünk csak a közvilágítás jutott.
2022. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!