Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéne érdekeljen a...

Miért kéne érdekeljen a francia, vagy kaár az USA-ban lévő választások?

Figyelt kérdés

Sok embert látok itt az oldalon aki szabályosan izgul, drukkol pl a francia választások eredményei kapcsán. Egész nagy vitákba képesek belemenni Macron vagy Lepen kapcsán, de emlékszem anno az USA-ban lévő választások kapcsán is ugyanígy ki voltak éleződve az emberek, úgy védték egyiket vagy a másikat, mintha legalább a saját országának vezetőjéről lenne szó.


De miért? Őszintén, engem tökre hidegen hagy a francia választások, de ha érdekelne is, miért kéne itt vitatkozzak másokkal erről?


Pontosabban: Miért kell állást foglalni olyan ügyekben, ami nem a miénk?


2022. ápr. 24. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt főleg olyan emberrek vannak, akiket érdekli a politika.

De az átlag polgár tényleg nem foglalkozik vele, és valóban nincs rá hatásunk.

2022. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert érintenek bennünket is az ügyek, mivel az USA érdekszférájába tartozunk, valamint a franciák pedig az EU egyik legnagyobb gazdasága, aminek mi is tagjai vagyunk. Meg aztán sok embernek a liberális rezsim csípi már a szemét, ezért szurkol jobboldali jelölteknek, a balliberálisok meg fasizmust vízionálnak, azért aggódnak a jobboldal miatt.
2022. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Hatásunk nincs rá. Mondjuk egy kis jobbra tolódás nem ártana az EU-ban, szóval ezért jó lenne Le Pen.
2022. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
16:54 Elég gáz lenne egy újabb illiberális ott
2022. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

#4

Szerintem meg nem. Így is túl sok a libbant az EU-ban, bőven kellene még jobboldali kormány, nem egy.

2022. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
#4: Figyelj, ha nem veri szét az EU-t, akkor mi hátrányod lesz belőle? Max egy kicsit visszaszorul a migráció meg a túltolt pc.
2022. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
#6 kritikus háborús időkben, mint amiket most élűnk az is elég kárt okoz, ha széthúzást kelt összefogás helyett. Ráadásul az ellenség barátja, így mindenképp nemzetbiztonsági kockázatot jelent mind odahaza, mind a NATO-ban.
2022. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A magunkfajta kis országok a nagy országok uszályában van, ezért ha ott változik a vezetés, az ránk is kihatással lehet.
2022. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem.


Emellett azt is látom, hogy vannak ilyen bergöződések, hogy aki itthon Fideszes az ott... mittoménkit preferálna, míg aki itthon másik pártot támogat, az ott meg a másikat.

Értem én a jobb-bal ellentétet, még ha amúgy idegesítőnek is találom, de azért nem ugyanaz a jobb-bal itthon, mint másik országban, más körülmények között, más kontextusban, stb...

2022. ápr. 24. 17:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul az ellenség barátja, így mindenképp nemzetbiztonsági kockázatot jelent mind odahaza, mind a NATO-ban."


Attól, hogy jobboldali, csak ruszki barát lehet? Jó lenne növelned a bitek számát.

2022. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!