Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek hogyan oldanák...

A fideszesek hogyan oldanák meg a szaktanárhiányt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 7. 14:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
15, OKJ (ami megszűnik) nem pedagógusokkal működik, ahogy egyetemen sem pedagógusok oktatnak (kivéve, aki pedagógusként is végzett). A közoktatásban viszont nagyon is kell a pedagógus végzettség, a gyerekekkel nem lehet csak úgy bánni, hogy bemész az osztályterembe, aztán valami csak lesz.
2022. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit kéne megoldani? Nincs itt hiány. Az ország előre megy, nem hátra. Ilyen jó még sosem volt. A tanárok is megkapták a fizetésemelésüket. Sok fiatal tanár akar majd lenni. A külföldön dolgozó magyar tanárok is haza akarnak majd jönni.

Még jó hogy nem MZP nyert, elvette volna a rezsicsökkentésemet, a visszatérítéseimet, nem lenne már árstop. Már valószínűleg Ukrajnában kellene harcolnom. Soha többé elmúlt nyolcév!

2022. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem simán meg lehetne oldalni a tanárhiányt. Nekem BA szakos diplomám van, töri alapszak és angol minor és sehol nem engednek tanítani, mindenhol elhajtanak, mondván ez nem tanári. Pedig ugyanazok az óráink voltak, mint a tanárisoknak, én meg Erasmuson is voltam angol nyelvterületen, nincs priuszom stb. Ha az iskolák ennyire válogatnak, akkor megérdemlik, hogy nincs tanáruk.
2022. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23, a BA/BSc nem elég, ha mesterfokozatod van, akkor már több esélyed van. Amúgy van is olyan rövid ciklusú tanárképzés, aminek az az alapja, hogy mesterszakos diplomád is legyen. Én is így lettem (leszek) földrajztanár.
2022. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!