Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszeseket most miért nem...

Fideszeseket most miért nem zavarja a 700 ezer ukrán menekült Németországban?

Figyelt kérdés
A szír menekültek esetében minden nap az volt a téma a Fidesz médiában és a szavazóik között hogy nem is menekültek mert nem álltak meg az első biztonságos országban. Az ukránok sem álltak meg.

2022. máj. 19. 11:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Ukrajna szomszédos állam..🤦
2022. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Engem a szír menekültek se zavartak, és magyaráztam is, hogy eléggé sokszínűbb etnikaialag és vallásilag Szíria... Jezidik, keresztények, alavatiák, drúzok is élnek-éltek ott.... Ukránok meg ortodox keresztények, másrészük görög katolikus... úgy hogy miért is kéne nekem ebből problémát csinálni?
2022. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Én a Fidesz-re szavaztam (nem akartam, hogy a moslék kerüljön hatalomra), de a Mi Hazánkot támogatom! Szóval én minek számítok? Jut eszembe, minek is írnám le rendesen az ellenzéki összefogás nevét?? Így is, úgy is lepontoztok (ilyenkor hol van az a fene nagy tolerancia, szabad véleménynyilvánítás tiszteletben tartása?), akkor meg legalább legyen rá indokotok. Jó lesz az mosléknak.


A kérdésre válaszolva: támogatom, hogy fogadják be az összes szír menekültet! Sőt, tőlem akár hazavihetik a harmadik világ minden mocskát! Örülsz? Ők legalább true liberálisok! Nem úgy, mint a hazaiak. Jut eszembe, ti miért nem mentek cigánytelepekre, cigányok közé lakni? Eladjátok a házatokat, fillérekért vehettek egy ugyanolyat, aztán a maradék pénzből nyithattok valami vállalkozást, és élhettek boldogan a cigányaitokkal, mert ők is ugyanolyan emberek.

2022. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Miért zavarna.

Az ukránok, fehér keresztény emberek.


Nem félállat afrikaiak meg kanos muszlimok.

2022. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2-es, menekültek befogádásához mi köze a cigányoknak? :)


A kérdésem igazából nem arra vonatkozik hogy be kell-e őket fogadni vagy nem hanem a Fidesz politika és szavazóik ellentmondásira akartam felhívni a figyelmet.

2022. máj. 19. 12:26
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Elég egyszerű a válasz, pedig ellenzéki szavazó voltam. Az ukrán kultúra nagyban hasonlít a magyarra, így tudunk vele azonosulni. A szír kultúra teljesen eltérő, így a legtöbb magyarban távolságtartást, ellenszenvet vált ki. Ez egy evolúciós ösztön, ami a csoportban való túlélést segítette elő. Ha úgy tetszik, egy nagyobb mintája a családnak.
2022. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyenek is az ukránok, de kulturáltabbak mint ezek.
2022. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Dzsonszi ***** válasza:
100%

Nincs ellentmondás kérdező, két dolog.

Egyrészt Ukrajna itt van mellettünk, ahol konkrétan háború zajlik, nyilván az emberek ettől menekülnek, nem pedig kifizetik Tunéziában a hajót ami elviszik Líbia partjai közelébe őket, kiteszik őket gumicsónakokba, majd "véletlenül" arra járó hajó felszedi őket, és átviszi őket a földközi tengeren keresztül.

De szerintem ez csak egy kisebb része, ami miatt az ukrán menekülteket szívesebben fogadjuk. Ukrajna se tökéletes (távolról sem), de képzeld már el mondjuk, ha olyan kultúrájuk lenne, ahol a nőknek kuss van, a gyerekek 5 évesen már fegyvert kapnak, dúl a terrorizmus, a különböző vallási/faji gangek egymást lövik, terrorista fegyver/bomba támadások megszokott dolgok, és a terrorista vezetők kijelentik, hogy menjenek át nyugatra, és folyjon a nyugati emberek vére. Ha ilyen lenne Ukrajna, akkor már egyáltalán nem örülnénk ha ide özönlenének az emberek, mert nagy számok törvénye alapján, biztos hogy sok terrorista/gyilkos ember átjönne a menekültekkel együtt. + Én nem láttam ukrán menekülteket úgy viselkedni, hogy az asszonyt bedobta a sínek közé, mert neki nem tetszik, hogy nem viszik rögtön Németországba, nem dobálják össze a kerítést, nem a zöld határon jönnek, nem hagynak maguk után mocskot, hanem kulturáltan tudnak viselkedni, és a menekültek 95%-ka amúgy se férfi. És ez nem amiatt van, mert fehérek, hanem mert már vannak olyan kulturális szinten, hogy ne legyen veszélyesebb az ország, ha beengedi őket, ha pl Japánt megtámadná valaki és a japánok elkezdenének Európa felé menekülni egyáltalán nem zavarna, mert egy elképesztően tisztelet tudó nép, és a terrorizmus kockázata se áll fent, én teljesen szivesen fogadnám őket, pedig ők se fehérek.

2022. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

5.: 3-as vagyok, gondolom nekem szántad kérdező!


Nos annyi köze van a cigányokhoz, hogy ők is egy faj és tájidegen kultúrát testesítenek meg, ami inkompatibilis a többséggel, és párhuzamos társadalmat alakítanak ki!


Az ukránokat nem kell integrálni, nem kell rájuk euró milliárdokat elszórni, jól jön nekik az olcsó munkaerő!


Ha neked az otthoni fűtés rendszeredbe egy új szivattyú kéne, akkor melyiket vennéd, ami kompatibilis vele és gond nélkül működik, vagy amihez az egész rendszert át kell alakítani, elszennyezi a csöveket, és akár robbanásveszélyes is lehet?

2022. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Legalább fehérek.


Nem mint az afrikai gorillák akik a törzsi léten túl nem tudnak viselkedni

2022. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!