Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán olyan okos akkor...

Ha Orbán olyan okos akkor mért hoz ilyen hülye döntéseket?

Figyelt kérdés
Például amikor a bolti termékek árát fixálta, akkor azok stagnálnak de az összes többi meg még inkább drágul. Most meg ez a különadó, amit megint a nép fog megfizetni más formában.

2022. máj. 26. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A sokszorosan túlárazott közbeszerzések nyertesei ellen csak nem hozhat törvényt?!?
2022. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Politikai értelemben ezek okos döntések, és a nép által támogatottak.


Az, hogy valójában csak parasztvakítás egy másik kérdés.

2022. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Abban okos, hogy népszerű legyen. A különböző adókat nem adó formájában fizetjük, hanem bele van építve az árba, ahogy majd ez is. (Lásd személyi jövedelemadó csak 17%, áfa rekord magasan 27%, de ott te mezei polgárként nem az adót látod, hanem a termék árát.) Így jobb lesz a közhangulat. Gógyi!
2022. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

#4. "Lásd személyi jövedelemadó csak 17%, áfa rekord magasan 27%, de ott te mezei polgárként nem az adót látod, hanem a termék árát"


Egyrészt 15% az SZJA, másrészt van ennek egy további aspektusa is. Ha ugyanis a kormány magasabb SZJA formájában többet von el a fizetésemből, akkor annyival fixen kevesebb marad nálam. Ha viszont kevesebbet von el, akkor sokkal jobb helyzetbe kerülök, mert én dönthetem el, hogy a nálam maradó pénzzel mit csinálok. Ha akarok, vásárolok belőle és fizetek áfát, de ha akarom, megtakarítok belőle, amennyit csak tudok, és ezt a döntésemet akár hónapról hónapra meg is változtathatom. Igen bölcs döntés volt a Fidesz-kormány részéről ebbe az irányba elmozdulni, épp azt várom el a kormánytól, hogy lehetőleg ő a pénzem minél kisebb részét akarja helyettem beosztani.

2022. máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

#5 - "épp azt várom el a kormánytól, hogy lehetőleg ő a pénzem minél kisebb részét akarja helyettem beosztani."


Ha mindent összeszámolunk, a fizetésedből 41% megy az államhoz és 59% hozzád.

Ha ez szerinted a minél kisebb, akkor egészségedre. Szerintem meg elég sok.

A 15%-os SZJA az a parasztvakítás. A 41%-os adóék meg ami ténylegesen mögötte van.


Üres lózung, hogy amikor a kormány arról beszél, hogy milyen alacsonyak Magyarországon amunkát terhelő adók. Lenne még hova csökkenteni.

2022. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
6# ebbe a 41/59%- ba a 27% áfát is beleszámoltad, ami szintén a kormányhoz megy?
2022. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
#6. Hogy jöttek ki a számok? Én egyelőre mindenféle kedvezmény nélkül a bruttó fizetésem 33,5%-át adózom le (15% szja és 18,5 tb-járulék). A fizetésem 66,5%-a tehát a nettóm. Lehetne még ennél is jobb, de ez hogy jön ahhoz, amit korábban írtam? És főleg, miért lenne jobb, ha még magasabb is lenne az SZJA? :D
2022. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7. Miről beszélsz? Hogy számolja bele az áfát? Honnan tudod, hogy a fizetése mekkora részéből vásárol és fizet áfát?
2022. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

6-


""Ha mindent összeszámolunk, a fizetésedből 41% megy az államhoz és 59% hozzád.""



Ez hogy jön ki????????????

2022. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert olyan okos, hogy tudja hogyan kell kib#szni másokkal a saját javára úgy, hogy az egész jónak tűnjön.
2022. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!