Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek,hogy sokat...

Egyetértetek,hogy sokat javult a felsőfokú végzettséggel rendelkezők helyzete a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Olyan 10-13 éve a csapból is az folyt,a diplomásoknak nehéz elhelyezkedni, ugyanis pár kiemelt top diplomát leszámítva, nem volt bőség a munkaerőpiacon.

Volt egy Mávos ismerősöm, ő lerakott 2 diplomát is Gyes alatt (1 közlekedésmérnök, 1 közgáz) és sokáig nem tudott bennük dolgozni, hanem azt a 12 óra szolgálatos munkát csinálta egy darabig.Azóta már talált jobbat persze, de nem volt neki egyszerű.


Pedig a közgáz és a közlekedésmérnök közepesen keresett diplomának számít.

Manapság, ilyenekkel Budapesten 2 hét elhelyezkedni, méghozzá nem is gyenge fizetésért.


Akik viszont nagyon rossz helyzetben voltak ano, azok, akik társadalomtudományi,bölcsésztudományi területen diplomáztak.Nekik tényleg semmi nem volt.Manapság viszont, olyan sok SSC vagy SSC jellegű vállalat van az országban,hogy simán felszívja őket is és azért mégiscsak irodai munkát végeznek.



Persze, ez elsősorban nem a kormány érdeme, hanem jobban áll a világgazdaság, fejlődött az ország is, sokkal több a diplomás munkalehetőség.


2022. máj. 28. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Aki beéri annyival, hogy diplomával 150 ezret keres, annak tényleg könnyű.
2022. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én környezetmérnökivel 2 évig nem találtam munkát, aztán sikerült bekerülnöm egy laborba, ahol nettó 230 ezret kapok jelenleg (állítólag emelni fogják). Nem nevezném nagy karriernek, mondjuk én vidéki megyeszékhelyen lakom...Budapesten biztos könnyebb, de ott annyival drágább is minden hogy 2x annyit kellene keresni.
2022. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Vidéken még mindig szar a helyzet, Budapesten meg semmi pénzért nem laknék
2022. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hypno ***** válasza:
100%

Aki veszi a fáradságot és megnézi a statisztikai hivatal ide vágó adsatait., az láthatja, hogy egy nagy bullshit, hogy a diplomásoknak rosszak az esélyeik.

Négyszer annyi diplomásnak van munkája mint a legfeljebb 8 általánost végzettek és 15-20%-kal többnek mint a középiskolát végzetteknek.

[link]


Meg ugye én azt szeretném hallami azoktól a politikusoktól akik jönnek a munka alapú társadalom lózunggal, hogy hány gyereküket küldték szakmunkásképzőbe és mennyit egyetemre.


És végül egy mondat Pokornitól

"Mindezt támogatják politikus társaim, de csak addig, amíg az ő gyerekük nem kerül sorra, mert ő azért érettségizzen le, járjon egyetemre”

2022. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem csak az a munka hogy a szallag mellett állsz vagy traktorozol. Az is munka ha egy irodában mérnöki munkát végzel... Az hogy munka alapú társadalmat szeretnének, nem azt jelenti hogy mindenki menjen a gyárba műszakozni... Szóval orvosként, informatikusként, tanárként. Stb fog dolgozni.
2022. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* szalag
2022. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hypno ***** válasza:
75%

#5


Ezt én is így gondolom, de akik ezt a baromságot mantrázzák, azoknak csak az a munka amit valami olyasmivel végeznek aminek nyele van.

2022. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mérnökként katasztrófának tartom mind a fizetést, mint azt, amit a munkáltató megenged magának. Egy ideje váltottam és többet keresek nyugodtabb körülmények között egy szakmát nem igénylő munkahelyen. Nem igazán érte meg kitanulni mérnöknek. Lassan viszont kimegyek külföldre, ott még egy takarító is jobban keres, mint itthon egy diplomás értelmiségi.
2022. júl. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!