Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma már szerencsés az a fiatal,...

Ma már szerencsés az a fiatal, aki egy panelt meg tud valahol a külkerületben vásárolni?

Figyelt kérdés

Egyre kilátástalanabbnak érzem azt, hogy valaha saját lakásom legyen. 23 vagyok, úgy terveztem, 28-30 éves koromra összeszedek annyi önerőt, hogy legalább egy másfél-kétszobás lakást meg tudjak vásérolni hitelre. Most egyáltalán nem látom, hogy a kezdő 350 nettómból hogyan fogok valaha is félretenni albérlet mellett, pedig mindöszze egy szobát bérelek. Vidéki barátaim így is "sokallják" a fizum, mert ők 250-300 között mozognak... És nem tanulatlan parasztok vagyunk én egyetemet végeztem. Szeretnék a szakmámban dolgozni (média), de erre kizárólag külföldön lenne lehetőségem értelmes pénzért, de egyre inkább most már erre sem.

Más is van így? És ne gyertek azzal, hogy miért nem mentem IT-snak, nos azért, mert tőlem távol áll, és nem ők az átlag, se nem az orvosok, építészek. Tisztes munkából a jövőben lehetetlen lesz saját, lakáshoz jutni? A "kezdő lakás" fogalmas megszűnik és helyette a "kezdő albérlet" lesz?



2022. máj. 31. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
23 vagy, 5 év alatt nagyon sok minden történik, például a te fizetésed is változni fog. Kezdj el félrerakni amennyit tudsz és haladj előre a karrieredben. Ha senki nem tudja megoldani a lakásvásárlást, nyilván igazodni fognak ehhez az árak. Tehát mivel jobban keresel az átlagnál, ha tudatosan félreraksz, néhány éven belül lesz lehetőséged lakást vásárolni, nyilván hitelre, de ettől még a tied lesz.
2022. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Basszus kérdező, már egy vidéki nagyvárosban is átlag 20 millió egy másfél szobás panel!

Ma egy ilyen fiatal, aki pesten lakást vesz az nem szerencsés, hanem gazdag! Vagy inkább a szülei.

2022. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1! Nekem 33 évesen lett 4 millióm, nem egy vagyon pedig úgy kerestem nagyjából mint a kérdező. Mázli, hogy a kinézett álomlakásom csak 8 millió, de csak azért, mert azon kevés salgótarjáni egyike vagyok, akinek van munkája. Pestikén felköthetném magam.
2022. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3 szia! Nem hiszem, hogy Pesten éhenhalnál, itt ennek megfelelően többet is keresnél. Persze így, hogy albérletben kell laknom már előttem is kérdés, hogy megnnyire éri meg.
2022. máj. 31. 15:00
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a Fidesz szánalmas CSOK jának köszönhetően sokaknak álom a saját lakás.
2022. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Izgalmas, mikor a tojáshéjjal a hátsódon már is azon háborogsz, hogy mikor lesz lakásod.


Szomszédom is IT-s, ő is, a neje is. 32 éves korára vett 30 milcsiért lakást. Ma olyan 90-100 milliót ér.


Német ismerőseim: mindketten felsőfokú végzettségűek, s állítólag jól keresnek. Egyik egyetem tanár. Egy kisvárosban bérelnek lakást, s közben gyűjtögetnek, hogy talán valamikor összejön a beugró egy saját lakásra.

2022. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6 az max akkor ér 90 millát, ha 20 évvel ezelőtt vette. Amúgy sem "háborgok", hanem értelmezem a realitást. Tudom, hogy dolgozni kell érte, nem az ingyenebédet várom, úgyhogy az arcodból vegyél vissza. IT-s sem vagyok, látszik, hogy értelmezni sem voltál képes a kérdést.
2022. máj. 31. 18:01
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

#6


Bocs az utólsó bekezdésen csak átsiklottam -megakadt a szemem az IT-n.

Szóval nem 20 éve, kb. 5 éve vették, de itt nagyon megugrottak a lakásárak. -Az előző tulajtól tudom, hogy 30-ért adta el, s egy ingatlanközvetítő mondta, hogy most kb. 90-100-at ér. Pár lakásos társasház elég nagy telekkel.

2022. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8 köszi, és hol van ez? Budapesten, vagy Nyugat-Magyarországon az osztrák határ mentén? Ennyit hogyan drágulhat 5 év alatt bármi?
2022. máj. 31. 18:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9


Egyik sem. De egy magyar nagyváros "kiemelt" zöldkörzetében -délen.

2022. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!