Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konzervatív, jobboldali...

Konzervatív, jobboldali emberek miért ítélik el ennyire a tudatos gyerektelenséget?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok baloldali vagy liberális, erősen jobboldalinak sem mondanám magam, nyitott vagyok a párbeszédre mindenkivel. Viszont azt figyeltem meg, hogy konzervatív körökben nagy divat fikázni az egyedülállókat és gyerektelenséget, mert az emberek többsége családban él. A kormánypropaganda is ezt hangsúlyozza, hogy "Magyarországon a gyermek az első". Ezzel amúgy semmi baj, de miért kell bántani azokat, akik nem így gondolják? Ki tudja milyen okok állnak a háttérben, lehet egészségügyi, pszichológiai és talán csak kisebb részben politikai természetűek. Amúgy kormánypárti oldalon is vannak normálisabb hangok is néha, hogy a gyermekvállalással kapcsolatos félelmeket nem szabad kinevetni, igazából jó példát kell mutatni, de a döntés mindenképp az egyéné.

2022. jún. 4. 14:39
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
72%
Én se értem, pedig Szent Pál is azt mondta, hogy gyermektelennek ideális lenni, csak akkor vállalj gyereket, ha nem bírod szex nélkül.
2022. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
84%

Konzervatívnak mondanám inkább magam, keresztény vagyok és nem szeretnék gyereket.

Tény, hogy egyre több megbélyegzést kapok, de nem is értem, hogy miért. Az emberek szeretnek mások életébe beleszólni. De már a szüleim 30 éve is megkapták, hogy csak egy gyerekük van, így ez "nem igazi" család... Mintha bárkinek is lenne köze ahhoz, hogy ki hány gyereket vállal.

2022. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
39%
Engem Mi hazánkosként ez pont nem érdekel,mindenkinek a magánügye ezt eldönteni. Ellenben a devianciák ellen tenni kell,de az már egy más téma.
2022. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a baj nem azzal van, ha valaki nem akar gyereket (amit egyszer akár meg is gondolhat), vagy úgy alakul az élete, hogy nem lesz neki. Hanem amikor valaki eldönti, hogy ő "tudatos gyermektelen", és ezt el kell fogadni, és még cikkeket is írnak a jelenségről. Na, az gáz.
2022. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
18%
Alapvetően nem a gyermektelenséggel van bajom, hanem azzal, hogy bizonyos emberek, tisztelet a kivételnek - olyan hajmeresztő marhaságokkal érvelnek, hogy a gyermekvállalás egyenlő a környezetszennyezéssel.
2022. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
83%
Kit érdekel más véleménye :D? Nagyon helyes, hogy az nem vállal gyereket, aki nem alkalmas és nem érzi magát készen rá. Nem a szomszédnak meg az önző unokavágyó anyukának kell megfelelni ám felnőttként. Főként nem a társadalmi elvárásoknak. Ez így lenne egészséges és máris nem lenne ennyi lelkileg széttraumatizált gyerek, akikből elmebeteg felnőtt emberek lesznek. A népesség 60-70%-a alkalmatlan arra, hogy gyereket neveljen. Én még így is sokallom ezt a rengeteg felelőtlen gyerekvállalást. Kötelezni kéne inkább mindenkit, hogy menjenek el szépen pszichológushoz és pszichiáterhez. Ha majd kikezelik a saját problémáikat ahelyett, hogy hisztiznek és másokat okolnak a saját hibáik miatt, na majd akkor lenne értelme gyereket vállalni. Máris nem fogják mérgezni már kisgyerekként a szerencsétleneket. Máris nem kerülnének hatalomra elmeháborodott pszichopaták és szociopaták, akik kisemmizik a népet, gyilkolásznak, háborúznak, stb(Ezt globális szinten értem). Illetve egy egészséges mentalitású társadalom sem fogja tűrni, hogy uralkodjanak rajtuk és csak bólogassanak, mint a kiskutyák. :D
2022. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
2%
#6: Kit érdekel a te véleményed?
2022. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 Gofrisütő ***** válasza:
92%
#7 mondjuk a kérdezőt? Különben nem tette volna fel a kérdést, ha nem érdekelné a rá adott válszok. Mellesleg tökre lepontozták, pedig nem mond hűlyeséget. Sok ember nem megy pszichológushoz, kizárólag dacból, pedig kéne, és a saját bajai miatt a gyerekei sem lesznek egészségesek. Pszichológushoz járni nem szégyen, de elutasítani akkor, ha kéne, az igen.
2022. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
61%
Mert megfelelési kényszeresek,és irigyek arra,aki mer szabadon élni,nem szolgaként..
2022. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
13%

#9

Az ilyen embert, mint te, úgy hívják, hogy beszűkült értelmű, minden rossz indulat nélkül.

2022. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!