Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még valami remek családtám...

Van még valami remek családtámogató ötlete a Fidesznek, mint az ingatlanárak további emelése, ami miatt pont a fiatalok nem tudnak gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Ezt mondom úgy, hogy engem már a borzalmas magyar ingatlanhelyzet nem érint. Csak úgy prüszkölök itt Nyugaton a döbbenettől, milyen jó a lakáshelyzet, a fizetésem 14%-a megy el lakhatásra+rezsire, Magyarországon ugyanez kereken 65% volt. Egyedülállóként.

Na itt Nyugaton valóban lehetne gyereket vállalni (ha akarnék), mert kijön a matek. Lenne bőven pénzem nagyobb lakást is bérelni/venni hitelre, ahol akár 2-3 gyereket is fel lehetne nevelni. Magyarországon, ehhez a fizetésem 170%-180%-át kellett volna lakhatásra+rezsire fizetni kb. pedig még diplomás is vagyok.

Van még valami bravúros ötlete a Fidesz-nek, hogy lehetne még segíteni a fiataloknak? Vagy továbbra is csak az fog menni, hogy a rohadt fiatalok nem vállalnak gyereket, emeljük még tovább a lakásárakat vááá.



2022. jún. 7. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Nem értek veled egyet, még tovább kellene növelni a lakásárakat, a fiatalokat meg tovább fricskázni.
Valóban, rendet kellene teremteni, magyar bérek mellett magyar árakat, ne magyar bérek mellett Nyugati árakat teremteni.
13 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
a lakásárakat nem a fidesz határozza meg, hanem a piac a piac a piac
2022. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Én lemaradtam? Mióta van tervgazdaság?
2022. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
De a CSOKOT a Fidesz küldte a piacra.
2022. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
3as, csok nem befolyásolja, ezt milliószor kitárgyaltuk már itt.
2022. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Te rettenetesen ostoba vagy.


Amúgy dilomásként a fizud 65%-a lakhatásra ment el akkor kb annyit is ér a végzettséged. Nekem technikusként kevesebb mint egyharmada.

2022. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
5ös; belpestről ír. 😂
2022. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Aki nem lúzer, annak megy az ingatlanvásrlás, nekem is ment. Aki meg lúzer, az mindenhol lúzer marad.
2022. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Nyugaton? Megfizethető? Lakás????


Persze, ezt is az Buckingham palotai saját lakosztályodból írod, mi? XD

2022. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Múltkor azt próbáltad beadni, hogy a 17 m2-es szoba mosogatóként 400 euróért Grazban sokkal jobb, mint Magyarországon feleannyiért az 40 m2-es győri lakás.

Engedd már el.

2022. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem feltétlen a lakásárakkal van gond


Inkább a mesterségesen mélyen tartott jövedelmekkel, és a szociális szolidaritás teljes hiányával van a gond.


Magasabb bérekkel, és a fiatalokat mondjuk állami vagy önkormányzati bérlakásokkal kellene támogatni, és több gyerek születne egyből


A CSOK meg efféle támogatásokra hihetetlen mennyiségű pénzt szórt kia fidesz de semmivel nem emelkedett a születések száma

Ezen pénzek csak a jobb módúaknak adott ajándék pénz volt amit amugy a főképpen a kisebb keresetűek adóforintjaiból álltak.

Vagyis ez nem a gyerekekről szólt, hanem egy féle NER kasztrendszer létrehozása történt/tőrténik.

A magyar nemzet meg szépen beledöglik ebbe, de ez Orbánt nem érdekli, aza fura hogy a szavazói ezt nem fogják fel(még)

10-20 év múlva már késő lesz feleszmélni, akkor már minden értelmes fiatal ember akik gyerekeket vállahatnának és hasznos tagjai lehetnének majd az akkori magyar társadalomnak már nagyrészt más országokban fognak új életet kezdeni.

Ma is már rengeteg ember ugy nevelia gyerekét hogy majd ahogy lehet külföldre tudjon menni tanulni, aztán dolgozni, mert itthon sajnso nincs jövőkép jelenleg!

2022. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!