Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most a választások után...

Most a választások után kaptunk egy erős megszorítás csomagot, mindennek növekedni fog az ára, de néhány terméknek különösen, pl. cigi, pia, chips. Ti örültök ennek?

Figyelt kérdés

Lássuk be, magyarok vagyunk. Imádjuk nézni ahogy egy másik magyar szenved, imádjuk nézni hogy másnak rosszul megy a sora, főleg ha minket annak az oka nem érint. Itt az extraprofit adó miatt minden élelmiszernek feljebb fog menni az ára, ez mindenkinek szar, de vannak akiknek még szarabb lesz, akik dohányoznak, sokat isznak, chips-et zabálnak. Egy doboz cigi ára fel fog lőne 2500 forintig. A kocsmáros ismerősöm mondta, hogy retteg mi lesz, mert másfélszeresére kell majd emelnie az árakat (különben mínuszba vagy 0-ra jön ki) és ha emiatt kevesebben járnak majd kocsmába, mert megveszik inkább nagy tételben, vagy külföldről a piát, akkor ő csődbe mehet és akkor mi lesz.

Ugye sokaknak ez nyilván örömet szerezhet, mert ha csődbe megy, akkor el kell majd árverezni a fedelet a feje fölük stb. Az előző válság idején is akinek nem volt hitele az kajánul örült, meg úgy kell nekizett a sok bebukott hiteles kapcsán. Ez van, magyarok vagyunk, ez tesz minket magyarrá, örülünk egymás kárának, ezt Ázsiából hoztuk magunkkal mint mentalitást, még töriből is tanultam anno.

Te örülni fogsz ezeknek a termékeknek a különösen drága emelkedésének?



2022. jún. 8. 15:01
A kérdező szavazást indított:
Én nem dohányzom, nem iszok, chipset nélkülözni tudom, örülök hogy emelkedni fog az ára.
Én ezek közül valamelyiknek a rabja vagyok, vagy sokat fogyasztom, így hát az egyik szemem sír, a másik nevet.
Semmilyen áremelkedésnek nem örülök, még akkor se ha ez engem nem érint.
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Pedig világszerte árzuhanás tapasztalható minden területen...
2022. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

Én örülök, hogy emelik az árakat, nemrég elhamarkodottan írtam ki egy kérdést a témával kapcsolatban :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2022. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyugaton tartják a szintet az élelmiszerárak + sok helyen törvényt hoztak, hogy még annak a potom 5%-os inflációt is követnie kell a béreknek egy vagy több éves munkaszerződések esetén! Ami a többi bért is tovább húzza magával.

Itt nem lesznek béremelések, csak áremelések, Európa csúcs infláció.

2022. jún. 8. 15:09
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

"Lássuk be, magyarok vagyunk. Imádjuk nézni ahogy egy másik magyar szenved, imádjuk nézni hogy másnak rosszul megy a sora, főleg ha minket annak az oka nem érint. "


Beszél csak a saját nevedben. Te lehet, hogy így érzel, én és sokan mások pedig nem.

2022. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég jött haza a húgom Németországból és mondta, hogy ott nagyot emelkedtek az árak, ott sem tartják a szintet az árak.
2022. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Cigi, pia, chips nem érdekel, a kenyér ára fájni fog, a zöldségek, gyümölcsök ára már most is drága, nem veszek annyit, mint korábban, pedig az egészséges életmód része lenne.
2022. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Én örülök, hogy a sok buta alkesz meg piás, cigis fiatal kevesebbet tud vedelni, bagózni. Még az lenne jó, ha a fűfogyasztás elleni törvényeket szigorítanák, aztán boldog lennék.
2022. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
7: nem fognak kevesebbet, inkább nő a bűnözés, és a lumpenek majd több embert ütnek fejbe az utcán a pénzükért, hogy megvehessék maguknak ezeket
2022. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

"Nyugaton tartják a szintet az élelmiszerárak"


Ne hazudozz.

2022. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos én is inkább arra számítok, amit a 8-as ír.

[link]

2022. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!