Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan reformálnád meg a...

Hogyan reformálnád meg a jelenlegi választási rendszert?

Figyelt kérdés
Rendkívül elavultnak tartom a jelenlegi választási rendszert technikai, információs és választói minőség szempontjából. Ti az alábbiak közül melyik reformot tartanátok a legsürgetőbbnek?

2022. jún. 25. 07:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
6-os vagyok. Azt még kihagytam, hogy én minden pártból csak egy képviselőt ültetnék a parlamentbe, akinek a szavazata olyan súllyal számítana, amilyen eredményt a pártja elért a választáson. Úgyis minden képviselőnek a párt mondja meg, mire hogyan szavazzon, teljesen felesleges ennyi ingyenélőt eltartanunk.
2022. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez csupa baromság, máshol sincs ilyen, szerencsére.
2022. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Visszahoznám a kétfordulós rendszert, betiltanám a választási plakátokat (nem csak a tömegmegtévesztés miatt, a város látképét is rettenetes mértékben rontja, egyébként is megtiltanám minden óriásplakát használatát, kisebb plakátokon pedig kizárólag piaci szereplők hirdethetnének), és kizárólag általános iskolát végzett nagykorúak szavazhatnának. Általános iskolát elvégezni azért nem egy nagy dolog, de mégis biztosítja, hogy az illető tud írni, olvasni, és képes átlátni alapvető összefüggéseket.

Az, hogy valaki dolgozott-e szerintem irreleváns, mert vannak, akik 16 évesen otthagyják a sulit és elmennek kőműves mellé maltert keverni, meg vannak, akik 24 évesen is tanulnak, meg doktorit csinálnak. Nem hiszem hogy utóbbinak kevesebb beleszólása lenne az ország működésébe.

2022. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!