Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem csodálkoztok el a Fidesz...

Nem csodálkoztok el a Fidesz népszerűségén?

Figyelt kérdés
A forint gyengesége rekordokat dönget, napról napra drágább az élet, a magyarság egyre jobban szenved, mégis a Fidesz mindig magasan a legnépszerűbb párt. Ha 3000 forint lenne egy kiló kenyér szar bérekkel, akkor is a Fidesz kéne ennek a népnek?

2022. jún. 28. 09:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
65%
Én mostanában rájöttem arra, hogy ez az egész az ellenzék hibája. Abból indulok ki, hogy tudom fordított helyzetben a Fidesz utcára hívta volna az embereket réges régen és lángokba borították volna az országot. És tudod mit, nekik van igazuk. Az ellenzék ilyen lázadásra nem képes. Nem akarja utcára vinni a népet pedig tudná, a nép menne, ezért mostanra úgy gondolom, hogy amit a Fidesz művel és művelhet az az ellenzék asszisztenciájának, alkalmatlanságának köszönhető jobban mint bármi másnak.
2022. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
68%
Emlékezzünk arra hogy, anno Gyurcsány Ferenc egy nulla oszödi beszéd miatt csak azért bukhatott meg, meg az egész 2010es kétharmad azért jöhetett létre, mert a Fidesz hatalmas ramazurit tudott belőle csinálni az utcán. Az ellenzék ha ugyanerre képes lenne a Fidesz 2014 ben már eltűnt volna.
2022. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
30%
Ellenzéki hívásra kevesen mennének utcára, ezért nem hívják őket.
2022. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
29%

Politizálásnak a parlamentben van a helye, oda kell(ene) beválasztani annyi ellenzéki képviselőt, hogy ne lehessen egy párt abszolút többségben.

De ebben az esetben végeláthatatlan veszekedések és viták akadályoznák a kormányzást, állandósulnának a kormányválságok és kormányváltások.

2022. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
74%

Egy nagy kataklizma szokta elhozni az ilyen bebetonozott rendszerek végét.

A covid lehetett volna ilyen (a legtöbb országban covid után/alatt bukott a kormány), de nálunk részben az ellenzék teljes alkalmatlansága, részben a szomszédban kirobbant háború miatt (ügyesen meglovagolták, hogy ők nem fognak minket belesodorni) nem bukott bele a Fidesz.

Szóval szerintem egy újabb nagy válság esetleg magával hozhatja a bukást. Vagy egy igazán súlyos gazdasági válság vagy ne adj Isten a háború. Külső tényező mindenképp, ami megroppantja egyfelől a párt egyságát, másfelől a szavazók egységét. Egy belső botrány ide kevés.

2022. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
3%
23. Ez nem igaz. Sétálgatásra hívás történt eddig kizárólag és arra valóban meg sem moccannék még jómagam sem de ha valaki azt mondaná van itt egy illegitim kormány egy csaló választási rendszer ki kell őket pakolni erővel a parlamentből akkor elhiheted, hogy ott lennének milliók azon a napon mikor ezért hívná utcára az ellenzék az embereket! Nem mindegy sétálni én sem mennék nem is mentem és nem is fogok menni.
2022. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
69%

25

No igen, külső tényező miatt bukott el a köztársaság is, és kerültek hatalomra a kommunisták.

2022. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Aztán amikor ez a külső tényező összeomlott, felbomlott, megszűnt a kommunisták egyeduralma is.
2022. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
75%

21: Így van. Nincs az ellenzék mögött erő és így lehetetlen a NER-t legyőzni. Orbán egyedül az erőből ért. Nem érdeklik a szabályok, még azok sem, amiket esetleg ők maguk hoztak. Egyedül az erő. Ugyanez igaz a rá szavazók többségére is. Amint képes létrejönni egy olyan ellenzéki párt, ami nagyobb erőt tud felmutatni, abban a pillanatban megcsappan a 3 milliós táboruk és ezzel egyidőben aktiválódik szintén pár millió, jelenleg csalódott és sehova nem szavazó ember.

Ezt Orbán is tudja és ezért talán még fontosabb is Gyurcsányékat felszínen tartani, mint magának Gyurcsánynak. Mert amíg ott van és az ellenzék "arca", addig rengeteg Fidesz ellenes szavazó marad távol az urnáktól, nem mellesleg a saját szavazótáborát is drukkban tarthatja vele, mert tudjátok, ha én bukok, akkor jön vissza a patásördög és löveti a szemeiteket.

2022. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
96%
Amíg ez a narratíva, hogy a fideszesek ostobák, az ellenzékiek mind diplomás remek, zseni, jólelkű, okos, gyönyörű emberek, addig nem is lesz más. És persze az ellenzéknek rá kéne jönnie arra is, hogy Magyarország nem egyenlő Budapesttel.
2022. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!