Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A KSH és a kormány meghamisítj...

A KSH és a kormány meghamisítja az inflációs adatokat?

Figyelt kérdés
Vannak akik úgy gondolják, hogy kisebbnek mérik az inflációt, mint amekkora az valójában. Ön mit gondol erről?

2022. júl. 4. 01:09
A kérdező szavazást indított:
Hazudnak az inflációról, jóval nagyobb a forint elértéktelenedése , mint amit kommunikálnak. Ezáltal a megtakarításokat ellopják
Nem hazudnak. Viszont a hitelt egészen furcsán mérik: annak kedveznek, aki hitelt vesz fel.
50 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Én csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítottam

Winston Churcill

2022. júl. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
A közvéleménykutatásokra is ezt mondtátok, hogy a kormány lefizeti a közvéleménykutatókat a javára...
2022. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

A KSH olyan szinten inkompetens szervezet, csoda hogy egy telefonszámot be tudnak ütni...

Szerintem ha tévednek is, nem szándékosan csinálják.

2022. júl. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem, ezek a tények kis szívem. Még ha az érzelmeiddel ütköznek akkor is.
2022. júl. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 tobas ***** válasza:
89%
Azért el lehet játszani sok mindennel benne, hogy mekkorák a súlyok, milyen árat tekintünk annak.
2022. júl. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
A KSH egy vicc. Volt stat, aminél felhívtak, hogy inkább töröljem az adatot és nemlegesítsem, mert rontom az országos átlagot.
2022. júl. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
#6 Minden évben hívnak, minden évben megígérem, minden évben beleszarok, minden évben elengedik. Így vezeti a cégemről az adatokat a KSH. Szerintem meg van adva nekik a cél és ahhoz igazítják a számokat. :D
2022. júl. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem hamisítják, csak változtatja, hogy mit vesz figyelembe. Ami jobban drágul azt kiveszik a vásárlói kosárból, mint az ingatlanok. Szerintük egy átlagos háztartás soha nem vesz ingatlant. Esetleg kevesebb étolajat fogyaszt, mert annak az ára jobban nőtt, mint ami jól mutat.
2022. júl. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Így működik a magyar statisztika-gyár:

https://www.youtube.com/watch?v=bVAKkeLg3mE

2022. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem hamisít csak hazudik.é
2022. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!