Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekünk az EU-val, és a Natoval...

Nekünk az EU-val, és a Natoval, vagy Oroszországgal való kapcsolat lehet a fontosabb hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy kérdést, ami azt fejtegette, hogy az oroszokkal vagy az ukránokkal fontosabb-e nekünk a kapcsolatot fenntartani. Szerintem ez egy jóval nehezebb téma, és minél jobban eldurvul ez a háborús helyzet, annál nagyobb az esélye, hogy választanunk kell. Oroszország rossz kapcsolata a nyugattal helyrehozhatatlan. Mi tagjai vagyunk az EU-nak, és a Natonak is, de közben az oroszoktól kapott olaj, és gáz is rendkívül fontos a gazdaságunk fenntartása érdekében. És ideológiailag is elég jó barátságot ápolunk velük.

Mi lenne a jó döntés? Az egyértelmű, hogy az EU nem fog együttműködni oroszországgal, a Nato pedig teljes mértékben ellenük rendezkedett be. Húzzunk inkább az eddigi szövetségeinkhez, és távolodjunk el az oroszoktól? Vagy inkább fordítsunk mi is hátat a nyugatnak, és erősítsük meg Oroszországgal még jobban a kapcsolatunkat?



2022. júl. 8. 20:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Az a lényeg, hogy nem kell választanunk, egyfajta kiegyensúlyozásra van szükség. Amúgy az idő mindent megold, miután Ukrajna elbukik, lesz egyfajta kiegyezés Oroszország és a Nyugat közt, ez a kölcsönös érdek. Még a hidegháború idején sem fagytak be a gazdasági és egyéb kapcsolatok.
2022. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Egyik sem, nincs hosszabb táv. Feltűnt, mi folyik az egész világban évek óta, és merre tart? Nem fog pikk-pakk megjavulni, game over van.
2022. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy izgalmas kérdés,amire nehéz jó választ adni,mert a helyzetből nem lehet jól "kijönni".Valószinüleg egy más világrend van már kibontakozóban,aminek ez a háború az első felvonása lehet.Szerintem ezt Orbán már régen érzékelte,és azért igyekszik-amig lehet-mindkét harcoló féltől kellő távolságot tartani.

Most hogy az oroszok kezdenek erőfölénybe kerülni,nagy kérdés lehet ki mellé tesszük le a voksot.Az oroszokkal jó kapcsolatot ápol Orbán,ami még nekünk jól is jöhet,de hivatalosan Ukrajnát mint megtámadott országot kell támogatni,már az EU elvárása miatt is.

Azt látni kell,hogy az oroszok nélkül az EU béna kacsa,csak hápog,és egy helyben topog,mert az energiahordozók kiváltására legalább 5 év fejlesztés kell még,hogy az kiváltható legyen.Elsősorban tároló,és szállitási kapacitás kiépítése.

Itt főleg a földgáz tűnik nehéznek,nem is annyira az olaj,amit azért tankerek beállításával úgy-ahogy még el lehet intézni,ha nehezen is.

Mi,amíg jön a vezetéken mindkettő még kényelmes helyzetben vagyunk,mondjuk az olaszokhoz,vagy a németekhez képest,ahol a problémák most kezdenek majd jelentkezni,ha jön a fűtési szezon.Európa nehéz tél elé néz az biztos.

2022. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Költői kérdés!

Miért lettek a válaszok lepontozva? 🤔🤔

2022. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem tudom./???/

Itt kérem doktori értekezés is csak elégséges lehetne.!!

2022. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
Biztos azért mert az oroszok jól állnak.
2022. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
#5, #6. Pedig értelmes válaszok. Azt a bizonyos hintapolitikát folytatja a kormány. Muszáj jóba lenni az oroszokkal, attól függetlenül, hogy uniós ország vagyunk.
2022. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Eljön az a pont egysuer, amikor dönteni kell. Én a demokrácia pártján vagyok, tehát NATO, USA, EU.
2022. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
#8 csak a gázt, olajat nem onnan kapjuk. Ugye?
2022. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Érződik,hogy az oroszokat toleráló véleményeket itt lepontozzák.

Nem igazán érthető ez,mert Magyarországnak szerintem is nagyon fontos lehet az oroszokkal folytatott jó viszony amellett,hogy EU-s tagállam vagyunk.

2022. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!