Vélemény? Friedrich Nietzsche: Minden, amit az állam mond az hazugság,és mindene amije van azt lopta.




válasza:



válasza:Egy filmben hallottam:
- Hányingerem van mindentől, amit tesztek, de nem a rossza."
- Úristen! Ki mondta?
- Nietzsche.




válasza:Nem szeretem, amikor filozófusoktól kiragadnak egy-egy mondatot és véleményt kérnek róla. Az sem derül ki, hogy ezt például ő maga mondja, vagy egy olyan írásából származik, ahol más szereplők is megszólalnak, akik különböző nézőpontokat jelenítenek meg, mint az Imígyen szóla Zarathrustrában.
Ez így önmagában, kontextus nélkül, édeskevés, egy facebook kommentnek elmegy.
Kapcsolódó kérdések:
Őrült volt vagy zseni?
"A nő emancipációja nem egyéb, mint a félresikerült, tehát gyümölcstelen nő ösztönös gyűlölete egészséges társnőjével szemben -harca "a férfival" eszköz, kifogás, taktika csupán. Amikor mint "önmagában-való nő", mint "magasabb rendű asszony", mint a "nő eszményítője"...
"A jóktól és igazaktól pedig óvakodj! Szeretik megfeszíteni azt, aki maga szab magának erényt – a magányost pedig gyűlölik."Forrás itt:
Van egy verse, ami így kezdődik: "Nietzsche apám (...)".
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




