Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a KATA dolog?

Mi ez a KATA dolog?

Figyelt kérdés
Pár éve külföldön élek, emiatt nem követem a magyar politikát. Ma az egyik ismerősöm küldött egy cikket, hogy Bp-n elfoglaltak egy hidat a tüntetők, és hogy valami Kata adózás miatt tették. Valaki magyarázza el nekem legyen szives, hogy mi az a Kata, és miért rossz az az embereknek, hogy tüntetnek?
2022. júl. 12. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

9!

Nem háborgok, de másodállásban szellemi munkára jó volt.

2022. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A taxisok például továbbra is remekül nyomhatják, azok, akikre ki volt találva, például aki 6-8 szaklapba írt havi szinten meg fizethet háromszor annyi adót. Nincs itt semmi látnivaló, elvtársak.
2022. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
külföldön is van ilyen, népi formában maszek engedélynek hívják. Vannak cégek akik csak ilyen engedéllyel rendelkező embereket alkalmaznak külföldön is rengeteg ilyen működik. Ezzel valóban lehet csalni , a gond azzal van hogy úgy csinálták az új törvényt hogy még azt is megszopassa aki normálisan működik a katás rendszerrel
2022. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#12 TeCCet volna taxisnak menni!Nem kell itt szaklapokba írogatni, pláne nem havonta többször! Mos' maj' jól megtanulják!
2022. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez egy félrevezető adónem volt a kisebb jövedelműek lecsendesítésére, megnyugtatására, amikor a nagyvállalkozók (NER) hatalmas jövedelmű vállalkozásai a nemzetgazdaságilag kiemelt és adófizetésre nem kötelezett kategóriába lettek sorolva. Most is a figyelem elterelés folyik, nehogy valaki megkérdezze, hogy miért nem fizet megfelelő mennyiségű adót Mészáros, Tiborcz, Csányi, Schmidt Mária, Garancsy és a többiek (pl. 100 leggazdagabb magyar).
2022. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
@14 Igaz is. Még szerencse, hogy nyelvsulinál sem maradtam tanár, hanem elmentem egy startuphoz. Angolul mondjuk nem fog helyettem más megtanítani egy karrier alatt nagyjából 1500 gyereket, de nem leszek büdös adócsaló :)
2022. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 12. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!