Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy csak a szegények szívják meg a rezsiemelést akik régi felújítatlan rossz állapotú házban élnek?

Figyelt kérdés

Holott nem. Rengetegen akik új építésű házba költöznek, azok most nagyon megszívják a villannyal, mert a modern lakásokba, házakba sok helyen rengeteg a beépített elektomocitás, meg sok helyen villanyfűtéses eleve. Igaz, hogy az összenergia az A+ kategória, viszont a villanyra sokkal karcsúbb a határ mint a gázra.

Pl. szüleim házában ami a 90-es években épült, leszigetelt, felújított, emeletes, még 116 effektív négyzetméteren (tetőteret is beleszámolva) - igaz jó elosztással - de még így sem lépte túl a gázküszöböt, pedig az egyik fürdőszobában gázfűtéses a víz, és amikor otthon voltam mindig olyan meleg volt, hogy télen is kisgatyában lehetett csak aludni mert olyan meleg volt, én utáltam. Viszont a villannyal már komoly problémák lesznek, abból több mint 2-szeres túlfogyasztás vót, abból erősen vissza kell majd venniük. (Én am már külföldön élek engem nem érint, csak kérdezek).

Mégis mindenki azt hiszi csak a full csóró energiatakaréktalan ingatlanokban élőket fogja ez érinteni.



2022. júl. 14. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Havi 210 kwh alatt az fogyaszt, aki nem fürdik meg nem mos!


Ennyi erővel havi 20 literben kellene korlátozni a tankolható üzemanyagot.

Nekem elég lenne, mert bevásárlásra használom az autót, évente 4 000 km-t megyek.

DE!

Nem én vagyok az átlag.

2022. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
(Szinte) mindenki megszívja, csak van aki nem tud kipótolni plusz 40-50 ezret a számlákba
2022. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert akinek van pénze, tud korszerűsíteni, fejleszteni. Pl. ki tudja cserélni a régi elavult gázzabáló kazánját modenrebb kondenzációsra, gyakorlatilag lefelezve a fogyasztást. Vagy ki tudja cserélni az összes égőt energiatakarékos szabályozható LED-re, van pénze energiatakarékos gépekre. Ezek generálnak egy egyszeri nagyobb költséget, utána megtérül. De akinek nincs pénze erre az egyszeri ráfodrításra, az fizetheti majd a drágább villany- és gázszámlát.

(Egyébként nem eszik olyan forrón azt a kását, már most készül a tervezet módosítása, ami kezelni fogja azok problémáját, akik csak villanyt használnak meg lesz a családosoknak gyerek után járó kedvezmény).

2022. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!