Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar himnusz mért olyan...

A magyar himnusz mért olyan unalmas és szomorú?

Figyelt kérdés
A német, az orosz is a francia himnusz dalama is szövege a hatalmat is a büszkeségt sugároza ki, míg a magyar olyan depessziós is unalmas.

#himnusz #Orbán #francia himnusz #Német himnusz #Orosz himnusz
2022. júl. 15. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egyszer olvasd át alaposan.
2022. júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Mert a magyar emberek is depressziósak, állandóan csak a rosszat látják mindenben. Nem tűnt még fel? Ezt tükrözi a Himnuszunk is, abban is az van, hogy súlytott már minket minden rossz, de mi nem teszünk akkor sem semmit, csak ülünk, és várjuk hogy valaki megsegítsen. Az egész magyar mentalitás is ilyen sajnos
2022. júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Sokszor feltett kérdés, és ezzel a legtöbben egyetértenek, hogy búvalb...ott nagyon de mikor az jön hogy le kéne cserélni akkor már nem, hát hogy lehetne ilyet hogy lecserélni....


Amúgy meg szerintem a legtöbb úgy sem gyakran halljuk szóval kb mindegy.

2022. júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk nem himnuszunk van, hanem gyászindulónk. Utálom én is... ráadásul nem is kéne lecserélni, csináltak már sokan pörgősebb dallamosabb, vidámabb változatokat belőle, de mi még mindig ragaszkodunk a lassú gyászos picsogás verzióhoz... utálom hallani.
2022. júl. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Kinek mit intézett a kormánya.
2022. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

A francia himnusz lényegében gyilkolásra szólít fel.Ez hatalmat és a büszkeséget sugározna?Lehet...Egy himnusz az adott nemzet hitvallása.


"Hajrá, fegyverbe hát! Ma harcba hív hazád!

Csak jöjj! Csak jöjj! Öntözze hát, rút vérük a határt!"


Ez példaértékű lenne?

2022. júl. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Hány ország himnuszát ismered még a német, francia és orosz himnuszon kívül?

Van oka annak, hogy ez lett s himnuszunk. A kultúránk része. Nem kell szeretni, de elfogadni muszáj.

2022. júl. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
egyet értek a legtöbb hozzászólóval. kb mint egy rossz gyászinduló. depressziós, kesergő, melankólikus, illik az állandóan panaszkodó magyar emberekhez. mehet a lepontozás.
2022. júl. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Mert Magyarország a magyarok is unalmasak és szomorúak. Szerintem remekül tükrözi a magyarságot. (Nem, nekem sem tetszik, ennek ellenére nagyon passzol.)
2022. júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
A zembereket jellemzi évszázadokon át...
2022. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!