Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Havi vagy éves elszámolás...

Havi vagy éves elszámolás lesz a rezsi átlag túllépés?

Figyelt kérdés
Az összes média úgy hozza le, hogy havi szinten nézik meg az átlagfogyasztást, de milyen alapon? Ugye az átlagban benne van a nyári időszak is, mikor nincs fűtési szezon, ha ezek után rávágják téli hónapokra, hogy te túllépted az átlag gázfogyasztást, akkor annál gusztustalanabb dolgot elképzelni se tudok. Szóval ez ilyen fact, vagy csak találgatnak, hogy így lesz?

2022. júl. 16. 17:16
 1/6 L.. István ***** válasza:
100%
Még nem dőlt el semmi tudtommal.
2022. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam, mi nem átalányt fizetünk, hanem havi elszámolás van. Akkor most hogy is lesz ez? És mikor lesz az elszámolás? Fél év múlva, amikor még kétszer annyiba kerül minden? Amúgy én nem is fizetek senkinek előre, ha nem ad rá kamatot, semmi joga tőlem nyáron elkérni a következő téli számlát. Bezzeg ha kések, ők számolnak fel nekem késedelmi kamatot, érdekes dolog ez.

Szerintem még ők sem tudják, nincsenek kidolgozva a részletek.

2022. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én bízok abban, hogy nem lesz ilyen drasztikus a helyzet, ahogy a média lehozza. Vagy ez a piaci ár nem lesz olyan magas, vagy éves elszámolás lesz (ami még mindig nagyon sok kérdést hagy maga után) és akkor már könnyebb betartani a meghúzott határt. De ha marad úgy ahogy most sokan állítják, akkor olyan népharag lesz, mivel rengeteg ember kapásból ki se fogja tudni fizetni a téli rezsit.
2022. júl. 16. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem még ebben a hónapban mindenhol leolvassák, ezt ki kell fizetni és ahol még nem telt el 1 év a leolvasás óta, ott idő arányosítják 1 évre vonatkozóan. Ez lesz az évi fogyasztás és ezt veszik alapul átalányban. Azt nem hiszem, hogy maradna a havi beolvasási rendszer.
2022. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze mert arra van kapacitas hogy MINDENHOL leolvassák
2022. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tavalyi fogyasztásból fognak átalányt vonni, ami elég nagy baj, mert most jobban fogunk takarékoskodni. Mi a home office miatt lépjük át, és a munkaadónak persze esze ágában sincs kompenzálni. De nagyobb irodát bérelni sem, hogy be tudjunk járni dolgozni!
2022. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!