Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmagyarázná nekem ezt valaki,...

Elmagyarázná nekem ezt valaki, a rezsicsökkentéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olvastam egy két helyen, hogy az áram világpiaci ára 5x-re emelkedett és ezért tarthatatlan már a rezsicsökkentés.

Mi vesszük az áramot a világpiacról?

Nem itt termeljük, országon belül?

Állítólag paks egyedül képes lenne ellátni az egész országot és még ott a többi erőmű is. Vagy nincs is több?



2022. júl. 16. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

"Állítólag paks egyedül képes lenne ellátni az egész országot"


Imádom amikor facebookon meg a neten terjed a sok baromság. :D


Paks nem tudja ellátni az egész országot, sőt az összes többi együtt sem tudja ellátni az egész országot árammal ezért importálunk. Jelenleg 1350MW az importunk ( ebben a percben ) ezt vesd össze Paks 2000MW-os csúcsteljesítményével. Éééss most nyár van. Télen amikor a fogyasztás nagyobb akkor a teljes fogyasztás több mint harmadát importból fedezzük, a magyar erüművek a fogyasztás két harmadát sem tudják kitermelni.

2022. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, kb az áram harmadát importáljuk. Paks önmagában az ország felének energiaigényét sem fedezi. Plusz a paksi erőmű is addig működik, amíg az oroszoktól jön hozzá a fűtőanyag.
2022. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

"Állítólag paks egyedül képes lenne ellátni az egész országot"


Paks a magyar áram 40%-át termeli.

Az atomot is külfödlről vesszük hozzá.


"és még ott a többi erőmű is"

Amivel a töbi erőmű megy azt is külföldről vesszük.

Ha drágul az alapanyag a "magyar termelésű" áram is drágulni fog.


"Nem itt termeljük, országon belül?"


A fentieken túl még importálunk is áramot.


A fenti 3 forrásból kijön egy átlagár, azt kell kifizetni. Hiába olcsó a paksi áram, ha a másik kettő felhúzza az árat.

2022. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

"Paks a magyar áram 40%-át termeli."


Az ilyenekből szoktak lenni a kérdezőhöz hasonló félreértések. A magyar termelés 40%-át adja Paks ( most épp többet ), de a termelés és a fogyasztás között nagy a szakadék.

Én értem hogy mit írtál, de ha így írod és másnak erre nincs rálátása akkor ez nagyon félrevezető.

2022. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Itt elsősorban nem a képességről van szó, hanem arról, hogy az import az már 15-20 éve olcsóbb, mint egyes ócska magyar erőművek ára. Az már csak természetes, hogy a rendszer az import felé fordult. Hogy az ukránok megroggyannak, hát, azt ha valaki itt a Gyakorin látta 15 éve, miért nem szólt? :D
2022. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HakapiszikMatyi ***** válasza:
10%

A Budapesti agyoniskolázottak, akik azt hiszik, hogy a vidékiek egy zsák krumpliért szavaztak, (Aminek a többszörösét megtermelik a kertjükben, míg mások az M1-t nézik a panelban ülve-) Majd ezt is megmondják.

Kinek van igaza?

Dédnagymamámtól tudom, hogy a Budapestiek anno 10x árat adtak 1 db. tojásért, a feketepiacon.

Az áram, az pont nem fontos! Az élelmiszer, ivóvíz, ami lényeges!

Nincs Internet?

Lehet közvetlen emberi kapcsolatokat teremteni!

Könyvet olvasni. Ilyen dolgokat csinálni, aztán a puszta létért küzdeni.

A "Filmipar" mindig megelőzte a korát!

A 80'-as években Sci-Fi volt a "Videotelefonálás". Ma mindenki zsebében ott van.

A 90'es évek génmanipulációi szintén bejöttek.

Vissza a természetbe, vagy kipusztulás?

2022. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!