Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hol érdemes bevásárolni...

Most hol érdemes bevásárolni hogy ilyen nagy drágulások vannak?

Figyelt kérdés
Melyik bevásárlóközpont vagy bolt árai a legkedvezőbbek?

2022. júl. 18. 01:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Coop mindig drága volt.


De például a Penny-ben a péksütemények jó áron vannak.

2022. júl. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Piacon vegyél, lehetőleg termelőin. Ha kihagyod a közvetítőt, nem kell fizetned a hasznát.
2022. júl. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
A termelői piac elég drága. Azt fizeted meg, h nem használnak permetezőt és minden bio.
2022. júl. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

A termelői piacon azt fizeted meg, hogy egyfajta sznob presztízst építettek a kamu bio élelmiszerek köré.

Ugyanis ki a bánat tudná megmondani, hogy amit a Terike néni árul a piacon az honnan származik? Senki.

Viszont azt elmondhatod, hogy te termelői piacon vásároltál mert az menő.


Pont nemrég olvastam, hogy a németeknél azt csinálják, hogy a teszkóban bevásárolnak spanyol meg olasz zöldségekből, aztán viszik ki a piacra 2x 3x áron eladni.

2022. júl. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy pl Aldiban, Auchanban, Lidlben vásárolva többet fizetek egy kisebb kocsi cuccért, mint a Pennyben egy full kocsiért.

Nem figyelem annyira az árakat, vagyis úgy értsd, nem vezettem listát, hol mi olcsóbb stb, csak valahol megejtettem a heti nagy bevásárlást, - értsd: nem mentem el másik boltba, mert ott valami 5 fttal olcsóbb - de mostmár nyilván jobban oda fogok figyelni, és egyértelműen a Pennyben kapok több cuccot kevesebb pénzért.

A minőség meg kb ugyanaz.

Tehát innentől rá fog kelleni állnom a Pennyre, pedig sosem kedveltem, mivel zsúfolt, rossz az elrendezése, de ez van.

2022. júl. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Ha bevásárlóközpontban gondolkodsz mindig is rá fog menni a gatyád. Ráadásul fost veszel, selejtet amitől a belső szerveid hamar tönkre mennek és megnyúvadsz.
2022. júl. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

5-ös vagyok, azt még hozzátenném, hogy húst nem veszek ilyen helyen, illetve a kenyeret is magamnak sütöm.

De pl a fagyasztott zöldségek meg a frissek is korrektek szerintem.

Manapság amúgysem lehet garanciát kapni arra, hogy hol meg milyen körülmények között termelik meg a zöldségeket, gyümölcsöket.

2022. júl. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon kedvező árak és plusz szolgáltatások a BJ's marketnél és a Publix Super Markets is olcsón árusít, mindkettő nagybevásárláshoz ajánlott.
2022. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van otthon kiskerted, akkor zöldséget meg tudod termeszteni magadnak. Esetleg paradicsom-paprikát még erkényen is balkon ládában.

Ezzel lehet spórolni.... mással nem.


A kistermelók pedig nem tudnak versenyezni egy üvegházzal... az üvegházakban minimális a vegyszerhasználat (konkrétan ragadozó darazsakat vesznek egyes rovarkárosítók ellen), tökéletes a klíma, hosszú a szezon,jól koncentrált a munkaerő. Ezzel nem lehet versenyezni... szezonban a szabadföldi nagyüzemek nagyon lenyomják még az árat a túlkínálatban, és ezzel együtt nem tudnak versenyenyezni a többiekkel. A piacon szart veszel, ki tudja mennyi növenyvédővel és milyen minőségben.

De pl üvegház most bajban van, mert a keci hollandok vírusos szar palántákat küldtek a veresi paradicsomhoz... csak ugye ez ellenőrizve van folyamatosan, erre kapnak a hatóságok. A fos kistermelőig sosem jutnak el. Szart adja drágán...

Tehát inkább otthon termelje meg aki tudja, minimális befektetés egy balkonládában vagy kiskertben pár tövet elültetni.

2022. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Balkonládában egy lecsóra való összejöhet.
2022. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!