Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunista tömeggyilkosságot...

A kommunista tömeggyilkosságot, a málenkij robotot hogyhogy alig tanítják?

Figyelt kérdés

A komcsik megöltek legalább 200 ezer magyart, kb. 1 milliót évekig koncentrációs táborba zártak és kínoztak a SZU-ban. A svábokat nagy számban. Kitelepítettek és kifosztottak további 200 ezer svábot. Mellesleg 300 ezer embert megöltek a vörös katonák a háborúban.

Ha a holokausztra ekkora hangsúlyt helyeznek, akkor erre, a legnagyobb magyar tragédiára miért nem? Nincsenek felvonulások, évente több nagy megemlékezés, nincs tele vele a sajtó. Én konkrétan szerintem nem is nagyon tanultam róla az iskolában.



2022. júl. 24. 12:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"A Fidesz előtt sem tanították, a holokauszt viszont kiemelt téma."


Én 2012-ben érettségiztem és tanultam, a tankönyvben is benne volt. 100%, hogy a tanterv része, vagy legalábbis akkor még az volt.

2022. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
2017-ben érettségiztem, málenkij robot, eákosi kordzak, Holodomor is volt a tankönyvekben. Csak pár agyhalott szeretne úgy csinálni mintha ezeket még mindig titkolnák az iskolákban. Gondolom a rendszerváltás óta nem láttak tankönyvet.
2022. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Itt inkább a közvéleményről van szó... Aki meg fideszezik, az előbb sajátítsa el az alapvető logikai képességeket...
2022. júl. 24. 14:01
 14/23 anonim ***** válasza:
2009-ben érettségiztem. Tanultunk róla, akkor sem volt eltitkolva.
2022. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként ez a kérdés nem kérdés hanem egy burkolt zsidózás.
2022. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy az ilyet valahogy szeretik elfelejteni az emberek, persze a holokausztot egyik történelem tankönyvből sem hagyják ki, részletekbe menően írják le, mi és hogyan történt, de a kommunisták elvégre is semmi rosszat nem tettek. Egyébként én azok közé tartozom, aki pont tanulta, talán 2013-14-es volt a tankönyvünk, de nem vagyok benne teljesen biztos.
2022. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A Fidesz nem engedheti meg magának, hogy rosszat szóljon a szovjetekről (oroszokról), mert össze vannak fonódva Putyinnal.
2022. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
#17 ne mossuk össze a szovjeteket az oroszokkal, mert a kettő nem azonos, mint ahogy Putyin sem kommunista, ergo innen hibádzik az érvelés.
2022. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18

Putyin KGB ügynök volt, szerinted akkor nem kommunista? Amúgy meg Oroszországban megtiltották azt, még évekkel ezelőtt, hogy nyíltan beszélni lehessen a szovjet katonák háborús bűneiről. Még olyan filmek is be vannak tiltva (Vörös Vihar, Egy berlini nő), ahol bemutatják a szovjet háborús bűnöket. Az utóbbi időben az orosz állami médiában nosztalgikus hangnemben beszélnek Sztálinról is. Mi a f@szért nem tudjátok ezt észrevenni? Miért kell ezt letagadni? De még egy valami az Orosz Föderáció jogútódja a Szovjetuniónak, és annak is tartja magát. A németek elleni háborút nem német-szovjet háborúnak tartják, hanem az orosz nép honvédő háborújának. Fel kellene végre fogni, hogy ezek ugyanazok, csak most nem vörös a zászlójuk, hanem fehér-kék-piros. A jobboldali Lengyelország ezt felbírja fogni, de a jobboldali Magyarország nem. Mi a f@sz van itt?

2022. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
#19 A szovjetek nem egyenlőek az oroszokkal. A szovjet egy összefoglaló név - jelentése bizottság, tanács - magába foglalja az ukránokat, az oroszokat, a fehéroroszokat és még sok más népet, tehát, amikor azt állítod, hogy a szovjetek oroszok, akkor nem tévedsz, pusztán egy lényeges szócskát hagysz ki: IS. Ami Putyint illeti és a KGB-s tagságát, szerinted volt választása? Ez persze nem változtat a tényen, hogy KGB-s ügynök volt, de szerintem az ő tehetségével és kitartóságával került be a KGB berkeibe. Ha viszont a pártot nézzük, amelynek tagja abból még egyszerűbb rájönni, hogy nem kommunista.
2022. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!