Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ha nem veszek részt /...

Mi van ha nem veszek részt / nem vagyok otthon / más van otthon a népszámláláskor?

Figyelt kérdés
Elég zűrösek a programjaim, kérdés, hogy mi van, ha nem veszek részt a népszámlálásban, vagy épp külföldön vagyok, esetleg épp csak a kolléganőm van otthon (a lakásomban van az irodánk is). Hogy lehet ezt letudni? Kötelező? Mi a szankció, ha nem foglalkozom vele?

2022. júl. 26. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Online is ki tudod tölteni, én is így fogom.

[link]

2022. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom lesz megint online lehetőség is.
2022. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Most ez hogy jön ide? Romániában van népszámlálás, nem itt. Kérdezd az ottaniakat!
2022. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Magyarországon is lesz népszámlálás ősszel, gondolom, a kérdés erre vonatkozik.
2022. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen kötelező, az elmúlt népszámlálásokból kimaradók közül is kaptak pénzbírságot; hogy milyen arányban derítették fel őket, és hogy mennyire volt behajtható, azt nem tudom.


Magyarországon ez lesz az első teljesen online népszámlálás. Csak azokat keresik fel, akik az online kitöltésre rendelkezésre álló időben (2022. október 1.-16.) nem küldik be.

A számlálóbiztosok a kimaradókat 2022. október 17.-november 20. közt keresik fel. Ez az időszak még érvényes időszaknak számít; nem kap bírságot, akinél a biztos tölti ki a kérdőívet. (Ők is elektronikusan rögzítik az adatokat, a hirdetésekben a jelentkezéshez saját eszköz és internet elérés is feltétel.)


A KSH tájékoztatója szerint háztartásonként postai levélben kapunk kódot, ez szükséges a kitöltéshez.


Vagyis, ha a kódot sikerül megtudnod, akkor bárhol kitöltheted, ahonnan interneten el tudod érni a [link] oldalt.

2022. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!