Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád-e, hogy a magyar...

Támogatnád-e, hogy a magyar lakosság leggazdagabb 1-5 %-ának a vagyona 90%-ának lefoglalásával oldaná meg a kormány a gazdasági válsághelyzetet?

Figyelt kérdés

Ez körülbelül olyan 100.000-500.000 embert érintene negatívan, ám a többi 9.500.000 embert pozitívan. Ráadásúl a negatívan érintetteknek még mindig megmaradna a vagyonának 10%-a, ami 1 milliárd Forintos vagyonnal rendelkezőnél még mindig 100 millió Ft megtartását biztosíthatná. Úgy vélem ez egy igazságos kompromisszum lenne.

Továbbá támogatnád-e egy kb havi 1 millió forintos bér és nyugdíjplafon bevezetését?

A befolyó összeget pedig nem szétosztással, hanem a magyar állampolgároknak biztosítható adókedvezményekkel, kedvezményes árakkal (jövedékadókedvezményekkel), valódi rezsicsökkentéssel lehetne érvényesíteni egy magyar személyiigazolvány felmutatásával.



2022. júl. 30. 15:31
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
95%
Azert is meg ezért is. A diplomás ember mindig magasabb életszinvonalon élt mint a képzetlenebbek. Az egy dolog h itt a tanárok nincsenek megfizetve. De általában a diploma s a plussz végzettségek egy biztosíték a jobb életszínvonalhoz. Értelmisegi családokban a gyerekeknek azt tanítják: ,,tanulj minél többet fiam hogy soha ne kelljen nélkülöznöd!,,a tudás az egyetlen amit nem vehetnek el az embertől! A tudás hatalom! S ebben minden benne van!
2022. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
21%
41! Csak tudod elég nevetséges az, hogy azért mert valakinek van egy szerencsés HOBBIja azért még ki is tömik pénzzel! Mert erről van szó, arról nem is szólva, hogy szerintem messze-messze könnyebb könyvek fölött görnyedni mint három műszakot a gyárban, és ezek után még pénzt is az kap többet, aki szellemi munkát végez. Mert ki van találva, hogy azt nehezebb végezni. Pedig rohadtul nem! Én egy könyvek melletti délután után se éreztem hullának magam, mikor meg fizikai munkát végeztem, akkor igen!
2022. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
80%
42, te egy hős vagy, pokolba minden szellemi munkással, majd te tervezel hidat, meg lélegeztető gépet 🤣
2022. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjad a 41est ilyenek voltak anno is a kádár korszakban! Munkásököl vasököl s társai. A szellemi munkát a fizikai dolgozó lebecsülte mert úgy hitte az a munka amit két kézzel, két lábbal megcsinálsz. Bizonyára 41es válaszoló elmerűlt az orvostudományokba olvasgatás gyanánt vagy esetleg a közgazdaságtanba, de az is lehet a jogba s bizonyára megugorható feladat révén abba nem fáradt el emberünk. De a fizikaiba abba már..abba már bíza el lehet fáradni. 🤣🤣🤣sztem harry pottert olvasott, kedves válaszolónk. Szted hobbiból huzzák ki a fogadat vagy műtenek meg? Hobbiból tervezik a fejed fölé a házat? Ez mind hobbi?Hobbiból vezetnek le egy 2 órás életmentő műtétet igaz az orvos is rezidens es medikus korába kb 6 évet űlt a könyvek felett h valaha segítse a gyógyulásodat. Értelek🙂Egyszerű lélek, egyszerű gondolatokkal🙂
2022. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
76%
Bocs a 42esre értettem🙂
2022. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!