Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy kb. az...

Hogy lehet, hogy kb. az összes velünk szomszédos országnak vannak a világ legszebb himnuszai, a mienk meg borzalmas?

Figyelt kérdés

Ukrán, szlovák, román himnusz pl. gyönyörű.


Az ukrán meg a román nagyon pozitív hangulatú és modern hangzású, a szlovák himnusz mentalitása kicsit jobban hasonlít a mienkre, de azért mégse egy gyászmenet.


2010. szept. 22. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A szlovák himnusz csak egy magyar népdal.A többi meg szánalmas próbálkozás hogy valahol kitudják magukat élni ha már nincs mire büszkének lenniük.Egyébként Kölcsey nem biztos hogy himnusznak szánta de én nem tudnék elképzelni egy másik himnuszt a mostani helyett.
2010. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor a mi himnuszunk miért nem az lett, hogy pl. egy szlovák himnusz szerű dalhoz (ami valóban nagyon olyan hangzású, mint egy magyar népdal, tehát kis átkeveréssel magyarosabb lehetne) hozzárendelnék a Szózat sokkal pozitívabb hangvételű szövegét?
2010. szept. 22. 20:23
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Mert Magyar országon élsz és a határon ki van írva hogy itt szopni fogsz!!! Az olasz himnusz szentem a legjobb
2010. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

szerintem is jobb a Szózat...


de a Tavaszi szél vízet áraszt a legjobb :D

2010. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha úgy vesszük más országoknak nincs himnusza, mert a himnusz egy imaszerű ének.. szerintem a magyarral semmi baj, szép, és a történelmet meséli el.

A szlovák valóban egy magyar népdal, Bartók Béla Azt mondják... meg lehet hallgatni youtube-n.

A román nekem túl katonai, az ukrán valóban szép.

2010. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért elég vicces, hogy a mi himnuszunkban semmi magyaros nincsen (csak az, hogy magyarul van) a zenéje pedig gyakorlatilag osztrák komolyzene, a szlovák himnusz zenéje meg egy magyar népdal.
2010. szept. 22. 20:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert hülye vagy.


Ráadásul a szlovákoké egy pofátlan lopás:

http://www.youtube.com/watch?v=tYV714zDmuY

2010. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 hollófernyiges ***** válasza:
88%

A Himnusz eredetileg egy magyar népdal pattogós ritmusára íródott csak Erkel csinált belőle ilyen elégiát.

A legszebb himnusz pedig ez :)

http://www.youtube.com/watch?v=91kdwxFsthI&feature=related

2010. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden nemzetenek a sajat himnusza a legszebb!!!! A Magyar himusz borzalmasan (nehez) de nagyon szep minden tekintetben! Es soha nem illik mas nemzet himnuszat fikazni!!!!
2010. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Csiszolgasd a műveltséged:

[link]

2010. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!