Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Toroczkai László "Parizeus",...

Toroczkai László "Parizeus", Novák Előd "Parizeus" és Dúró Dóra "Parizeus" miből élnének meg, ha nem lehetne politikai karrierjük?

Figyelt kérdés

Most abból élnek meg, hogy Orbán eltartja őket mint csendes, ártalmatlan, a hatalmukat soha az életben nem veszélyeztető törpe ellenzéket. De kíváncsi lennék, hogy ezek a gyerek gyáros "nagy magyarok" vajon miből élnének ha nem a közpénzből harácsolnának. Nekem valami nagyon azt súgja, hogy ezek a mélyszegény putris nagycsaládosok táborát gyarapítanák vidéken, valahol az Alföldön.

Ők az igazi parizeuszok? Hiszen ők még parizert sem hagyon tudnának venni, ha mi nem adnánk a szájukba, hiszen a hús árak jelentősen felmentek, miközben amúgy ők ott ülnek a parlamentben és minket "képviselnek"... :)



2022. aug. 9. 01:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10

"A Gyurcsány jelenléte nagyon jó a Fidesznek."

Valójában nem, vagyis inkább úgy mondom, hogy már nem segít annyit, mint gondolod.

Szerinted '22-ben miért nem Gyurcsány nevével kampányoltak az ellenzék ellen, mivel már nem nyom annyit a neve. Láttuk '14-ben és '18-ban is, hogy milyen eredményt hoztak és egy olyan eredménnyel az ellenzék nyert volna.

Ezért vették elő MZP beszédeit, amik ritka szarok lettek, Gyurcsány nevénél is rosszabbak.


"Ha egy épkézláb csapatot képesek volnának összedobni, akik nem csak a saját érdeküket néznék elsődlegesen, akkor el is érhetnének valami eredményt."

Egyébként ilyen volt többször is, most is vannak ilyen emberek az ellenzékben.

Ezek az emberek egyedül nem tudnak nyerni, és az ellenzékben is vannak emberek, akik vakon szavaznak, ha valaki le akarja váltani a fideszt, akkor össze kell fogni. Nincs más opció.


"Az hogy meg kisebbik rossz. Ez eléggé magyar gondolkodás."

Nem, ezt racionális gondolkodásnak hívják.

Menj a világ bármely pontjára és kérdezd meg, hogy ha két opció van, hogy vagy egyest vagy kettest kapj a dolgozatodra, akkor a világon mindenki azt fogja mondani, hogy kettest, mivel az a jobb.

Nem jó, nem egy négyes vagy ötös, de jobb, mint egy egyes.


"Ez is szar, az is. amelyik kevésbé rossz, az a jó?"

AZ a jobb.

Kérdezhetek mást is.

Random helyen megszúrlak késsel vagy lefejezlek. Melyik a jobb? Te is el tudod dönteni, egy kés szúrást túlélhetsz, egy lefejezést nem.

Az ország esetében is gondolkodhatsz így.


Egyébként én azért használom a kisebbik rosszat, mert sokan mindenképp rossz ellenzéki kormányra gondolnak, ami mellesleg nem garantált.

Van egy tizes skála, a fidesz mondjuk 2-es szinten kormányoz. Nyilván, létezik ember, aki tudna egyest csinálni, viszont az ellenzék, mint összefogás nem volt kormányon, így csak valószínűség alapján is jobb lesz, ha leváltjuk a fideszt.


"Ha esetleg volna más lehetőség, akkor talán nem kéne megpróbálni azt?"

Csak nincs.

Ha létrejön egy új, komoly párt és nem agyhalottak, akkor felfogják, hogy a leváltáshoz össze kell fogni.


Aki nem komoly, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni. Tehát szép az mkkp, meg vannak jó ötleteik, de program nélkül én nem tudom, hogy sok kérdésben mit tennének.

Aki meg azt sem fogja fel, hogy kell összefogás és úgy képzeli magát komoly pártnak, hát, arra a kocsimat se bíznám rá.

2022. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igazad van sok mindenben. De szerintem nem nagyon van olyan hely, hogy 2 opció van, és mindkettő sz@r. Klasszikus filmes duma, hogy mindig van kiút, mindig van 3. lehetőség stb. De az sem igaz, hogy csak 2 van, és csak a rossz. Ez nagyon lesarkított.

Az ember a jobbat keresi, ez is igaz. De fel képes fogni, hogy ha -maradjunk a csak 2 opciónál- a 2 lehetőség egyike sem jó, akkor keressen valami mást. És ha nagyon akar, akkor talál, hidd el! Csak jelenleg nem jutottak el oda az emberek (még), hogy igazából keressenek. Vagy találjanak.

Mindenki mutogathatna, hogy ez vagy az volna a jó. Én is tehetném. De inkább kihagyom, mert mások úgyis a sajátjukat istenítenék.

A legtöbb politikus tényleg csak a saját megélhetése miatt aggódik. De lehetne találni olyanokat, akiknek nem ez az elsődleges.

2022. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

A választási rendszer fix, ha két pártra lett írva, akkor nem fogsz tudni harmadik opcióra szavazni, mivel az mindig esélytelen lesz.


"mindig van 3. lehetőség stb."

Mi? Ráérsz a szavazólapra egy új pártot, ami neked tetszik? Akkor csak simán érvénytelen lesz a szavazatod.


"De az sem igaz, hogy csak 2 van, és csak a rossz."

Én se állítottam, hogy csak rossz, de ha 2 jó lenne, akkor is a jobbról beszélnénk, ilyen szempontból mindegy, amíg 2 van.

És bizony 2 van, mivel a rendszer is erre kényszeríti a pártokat, hogy 2 legyen.


"lehetőség egyike sem jó, akkor keressen valami mást"

De itt egy szavazólapról van szó, ott fix, hogy mire tudsz szavazni, és leszavazhatsz valami noname kamu pártra, csak annak nem lesz értelme.

Találni nem fog tudni harmadikat, mivel még ha alapít is, akkor is ott tartunk, hogy a rendszer 2 pártra van írva, a miénk inkább egyre egyébként.


"Csak jelenleg nem jutottak el oda az emberek (még), hogy igazából keressenek."

De, többször is, csak mindig kiderült, hogy az újnak is az egyik tömbben a helye, ha nyerni akarnak, illetve leváltani a nagyobb rosszat.

2022. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
🇭🇺🤝🇷🇺
2022. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Te miből élsz meg? És milyen jogon nevezed a szegénységben élő embereket "putrisoknak"? A válaszom csak egy: hozzád hasonló módon inkább éhen halnának, csak ne kelljen dolgozniuk!
2023. szept. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!