Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a tévhit honnan ered hogy...

Az a tévhit honnan ered hogy a vidékiek buták és szegények?

Figyelt kérdés

Én sok vidéki embert ismerek, kivétel nélkül fidesz szavazók. Egyik se buta, de főleg nem szegény.


Többségük vállalkozó, orvos, építőipar, állattenyésztés és ehhez hasonlók. Szép házuk van, jó kocsijuk, némelyiknek egész komoly termőföldjei amit vagy a család vagy alkalmazottak művelnek.


Sok budapesti "értelmiségi" aktatologató diplomást mellény zsebből kilóra megvennének.



2022. aug. 9. 14:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%

9

Ha ez mind az övé, akkor nem is buta.

2022. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Molyember ***** válasza:
64%
Árokpart, ti szavaztátok meg a Fideszt. Ez elég rossz kiindulópont, ha az ész mellett akarsz érvelni. A szegénység is egy jó kérdés, mert nyilván vannak az urak, meg vagy te, akinek gondot okoz a téli gázszámla. Most akkor mit mondasz, milyen a vidéki ember?
2022. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%
Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy fél életem a fővárosban éltem, a másik felét egy főváros közeli kisvárosban és egy másik részét meg egy istenhátamögötti kis faluban. Van bőven összehasonlitási alapom és nem igaz, hogy a fővárosi az önmagában matematikus zseni lenne, mert ott is van hüLe bőven, de viszont sajnos az tény, hogy a vidéki nagy általánosságba véve kevésbé értelmes és kevésbé érdekli, hogy mi van a faluján túl. Nagyon üresedik ki a vidék és mindenhol azt látni, hogy csak a törzsgárda tud vidéken érvényesülni, de inkább már az sem.
2022. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%
Bezzeg a 8.kerben lévő prolik azok nem buták igaz kedves válaszolók?:)
2022. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%

"Ez onnan ered hogy a Pestiek szeretik felsőbbrendűnek képzelni magukat."

Nem vagyok budapesti, mamám jelenleg is vidéken, egy kis faluban él egyedül. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy az átlagos falusiak tájékozatlanabbak, mint a nagyvárosiak. Nyilván nem arra az egy emberre gondolok, aki megvette a fél falut, hanem azokra akik közmunkából élnek és egyik napról a másikra tengődnek bármiféle jövőkép nélkül. Rengeteg ilyen embert ismertem és ismerek még most is falun. Nem mondom hogy mindenki ilyen és vannak olyanok is, akik nagyon ügyesen kitörtek ebből a közegből, de az átlag falusi még mindig sokkal képzetlenebb és tájékozatlanabb mint a nagyvárosiak, akiknek sokkal több lehetősége van akár tanulni, akár szórakozni, akár dolgozni, akár kapcsolatokat építeni.

2022. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
82%

Vidéki vagyok és általánosságban tényleg igaz a fentebbi állítás.


#9

Te egyébként értelmi fogyatékos vagy? Ha mutatsz egy példát, akkor hirtelen nem lesznek a vidékiek értelmesek.

Nyilván van kivétel, de most általánossában beszélünk, hogy milyen tendencia figyelhető meg.


Pl. hogy minél fejletlenebb egy település annál alacsonyabb az iskolai végzettség, ami bizony velejárója, hogy butábbak az emberek, és az is elmondható, hogy minél alacsonyabb valaki végzettsége, általánosságban annál rosszabbul keres.

2022. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
37%

"kilóra megvennének" = sok pénze van = okos

Érdekes levezetés

2022. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
27%

Nos, én már külföldön élek de azelőtt sok helyen éltem Mo.-n is.

Azt lehet mondani, hogy Budapesten az emberek 80% buta és szegény, megyeszékhelyeken (helytől függően) kb. 80-87% buta és szegény és falvakban (helytől függően) kb. 80-99% buta és szegény.

2022. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
21%
Nekem a vidéki osztálytársam mind sokra vitték, a pestiek meg pékek és egyéb alja munkások. Érdekes.
2022. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
9%
Csak tudnám, hogy sok falusi miért használ okostelefont internet előfizetéssel?
2022. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!