Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pártnak mi volt a baja...

A pártnak mi volt a baja tulajdonképpen Jakab Péterrel?

Figyelt kérdés

Most olvastam Gyöngyösi Márton pártelnök nyílt levelét Jakabhoz és ők is elismerik, hogy nagyon jó munkát végzett régebben. Nagyon jól odamondott Orbánnak és a fidesznek. Szókimondó, kultúrált ember volt fanyar humorral, de a homor úgyis szubjektív. Amikor átadták a pártelnökök a szavazóikat MZP-nek, akkor vezetett az összefogás. A Jobbik is toppon volt a 12%-ával.


Most nem Jakab tehet róla, hogy MZP-nek sikerült a szavazótábort ennyire errodálnia. MZP külön kérte, hogy ne kampányoljanak. Majd ő teszi a dolgát. Nem is tehetett Jakab semmit. Elvesztek a szavazók, de erről a közös Kapitányuk tehet....



2022. aug. 11. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Félrek*Rt párt pénzen fenntartott ingatlanban.
2022. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Mert az embereknek elege van belőle. Meg amúgy is hülye, mint a segg, nem ért semmihez.
2022. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem volt pártvezetőnek való. Ha háttérben hagyják, kisebb figyelem mellett nem tűnt volna fel, hogy tök hülye, csak, hogy bemos O.V.-nek. De így túl sok volt belőle
2022. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Mikor volt kulturalt?
2022. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Tudod barátom, hogy miért tart ott az ellenzék, ahol tart? Mert az olyan embereket emelitek piedesztálra mint Jakab Péter (aki folyton a melósok jogaiért üvöltözik: 1. feljelentéssel fenyeget egy melóst, mert a munkáját végzi, 2. a szüneteket töltő közmunkásokat zaklatja, hogy hogy mernek szünetelni a munka helyett), Márki-Zay ( aki tesz egy állítást, majd azt tagadja, majd mindkettőt tagadja, majd pedig azt is tagadja, hogy bármikor is tagadott vagy állított volna bármit), Gyurcsány Ferenc (akiről nem kell bővebben beszélnem).


Azért tart ott a baloldal ahol tart, mert folyton olyan figurákat rángattok elő a kalapból, akik: 1. nem valóak vezetőknek, 2. régi, leszerepelt párthuszárok, 3. üvöltöző idióták. Pedig lenne lehetőségetek leváltani a Fideszt, el is mondok nektek két jó receptet:


recept 1:


1. Vegyétek rá a komplett baloldali ellenzéket (értsd: DK, MSZP, LMP, Momentum, Jobbik, PM és f* tudja, hogy még ki tartózik oda), hogy oszlassák fel magukat, és a pártok tagjai is takarodjanak örökké a közéletből.


2. Vegyétek le baloldal mocskától mentes, de baloldali gondolkozású politikusokat, akik akár még a fideszes szavazókat is képesek megszólítani (pl. Schiffert), hogy alapítsanak pártot.


3. A pártok feloszlás előtt vegyék rá a szimpatizánsaikat, hogy a legközelebbi választáson támogassák a megújult baloldalt.


4. A pártok örökítsék át erre az új pártra azokat a pénzeket, amelyekből fenntartották magukat, de ne kérjenek viszonzásként semmit, és a jövőben csak egyszerű szavazóként, és ne politikusként támogassák őket a választásokon.


5. Maradjanak távol az új formációtól, hogy még véletlenül se mocskolják azt be a közelségükkel.


Mivel a baloldal (még így bukás után) is elég nagy szavazóbázissal bír Magyarországon, ha sikerülne megszólítani Schifferéknek még néhány százezer/millió embert a fidesz szavazói közül (nem lehetetlen, mivel Schiffer elég népszerű a fideszesek között is), akkor a Fidesznek végre lenne egy valódi, szakmai ellenzéke.


.....



Recept 2:


Nagy részt megegyezik a recept 1-el, csak nem kell létrejönnie egyetlen új pártnak sem, hiszen létezik már két olyan párt, akiknek a sikereiért beáldozhatja magát komplett baloldal, olyan pártok, akik képesek voltak megtartani a megfelelő távolságot (kisebb nagyobb sikerrel) úgy a Fidesztől mint az O1G-től: az MKKP vagy a Mi Hazánk (mivel az O1G-pártok többsége (és most direkt kivételt teszek a Jobbikkal, aki jobboldalinak mondja magát, de közel sem az) baloldali, gondolom, szívesebben állna be az MKKP mögé mint a Mi Hazánk mögé).


Higgyétek el, hogy ha a legközelebbi választáson csak két/három párt indulna el a következő felállás közül az egyikben:


1. Fidesz, Schiffer nevével fény jelzett párt, Mi Hazánk

2. Fidesz, MKKP, M Hazánk


Akkor a Fidesznek már nem jönne ki a 2/3-ad, mivel:


1. a fenti listákon megjelenő ellenzéki pártok nem gyurcsányozták össze magukat.


2. Van egy víziójuk (ami sok embert megtudna szólítani, ha nem lennének versenyben a milliárd forintokat kampányra költő O1G pártok, amelyek a pénzzel, a média megjelenéssel folyton kifogják a vitorlájukból a szelet).


Tessék, fideszesként is megírtam, hogy hogyan lehet leváltani a Fideszt, és szerintem még a fideszesek egy része is örülne, ha végre lenne egy olyan lehetséges váltópárt a parlamentben, amelyiknek esetén nem kell félniük attól, hogy Gyurcsány náluk is bent van a spájzban.

2022. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted hány százalékot kapna a jobbik egy vasárnapi választáson, ha önállóan indul? És mennyit is kapott 18-ban?

Persze se Gyöngyösinek, se egyetlen mai jobbikosnak nincs semmilyen erkölcsi alapja jakabot kritizálni, egyik se különb, aki még abban a retek pártban van.

2022. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6:


1018-al bezárólag a Jobbikra szavaztam, annak megalapulása óta. Nagyon jól tudom, hogy abban a pártban senkinek sincs erkölcsi alapja arról papolni Jakabnak, hogy az mennyire elvtelen, de azért Gyöngyösinek van egy afféle úriember megjelenése és stílusa (galléros gazember, de azért rendelkezik ezekkel a stílus jegyekkel) amelyek miatt, ha még mindig jobbikos lennék (nem vagyok, 2018-ban, ha választani kellett menni, mindig a Fideszre ment a voksom), akkor örülnék annak, hogy megszabadulnak attól az alaktól, mert csak rombolja a párt emberekben felépített képét, mint rombolja.


Természetesen a Jobbiknak, amelyik beáldozta az elveit Gyurcsánynak, és amelyik megteremtette, majd lerombolta az emberekben a radikális jobboldali pártokban vetett hitét, pusztulnia kell.


Amikor kiváltak a pártból Toroczkaiék, sokat gondolkoztam azon, hogy legközelebb a Fideszre vagy az MH-ra szavazzak, de számomra annál szentebb a Szent Koronára tett eskü, hogy elnézem azoknak a politikusoknak az esküszegését, akik a jobbik elveinek elárulóival együtt esküdtek arra, hogy lemondanak, ha a frakció úgy akarja, majd kiskapukat keresve az esküjükbe, mégis ott maradtak. Ettől függetlenül szimpatizálok a párttal, de nálam ez volt az a pont, ami miatt fideszessé váltam, és nem követtem a Toróhoz hű volt jobbikosokat a MH-ba. Több portálon írtam anno Torónak, Nováknak, Dúrónak (facebook profilok, vadhajtások, kuruc.info, youtube portálok), de nem vették a lapot. Bár azt jósoltam nekik, hogy az esküjük megszegése után nem lesznek sikeresek, mivel a radikális jobb annál jobban tiszteli a Szent Koronát, hogy nem fogják követni őket, ha megszegik az esküjüket - nem volt igazam, bár egy részét valóban elvesztették a radikális szavazóknak, és könnyen meglehet, hogy az esküszegés miatt.

2022. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem hallgatott a választókra. Amikor a Fidótával együtt szavazta meg az úgynevezett homofób törvényt... azon a napon az fb oldalán több ezren írtak valami hasonlót Péternek:

- Ennyi volt Peti, kikövetkek, nem szavazok rád.

2022. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Jakab időközben teljesen vállalhatatlan lett. Papol a lopásról majd közel 100 milliót próbál elsikkasztani. Papol a demokráciáról de miután teljesen leszerepelt és megbukott esze ágában sem volt lemondani vagy beismerni hogy Ő is hibázott.
2022. aug. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!