Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért félnek a...

A magyarok miért félnek a kapitalizmustól mint ördög a tömjén füsttől?

Figyelt kérdés

Rezsicsökkentés, benzin ár stop, élelmiszer ár stop. Kabaré.


Külföldi ismerősöknek meséltem sírtak a röhögéstől.



2022. aug. 13. 16:12
 1/8 árokpart ***** válasza:
58%
Attól nem félünk azt szeretnénk, ami itt nálunk megy az köszönő viszonyban sincsen a kapitalizmussal. Kapitalizmus pl. Svájc, Ausztria, Csehország, skandináv államok.
2022. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

"Külföldi ismerősöknek meséltem sírtak a röhögéstől."


Max, akkor röhöghettek,ha amerikaiak.


Az EU-ban vannak cifrább példák is.Ingyenes tömegközlekedés például.

2022. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert a fizetésük megmaradt balkáni szinten.eu-árak vannak meg 500 eurós fizetések.ezt is elmondtad a külföldi ismetőseidnek ugye?mi volt a reakciójuk?azt hitték hogy ugratod őket?
2022. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Azért félnek a magyarok a kapitalizmustól, mert nincs meg az a bérszínvonal alattuk amiből piaci árak mellett meg lehetne élni.

Én Ausztriában élek tehát én már leszarom a magyarok sorsát, de basszus 5-6x annyit keresek most mint Budapesten kerestem amikor 2 éve elhagytam az országot, de a kiadásaim csak vagy 30%-kal nőttek.

A legtöbb magyarnak van örökölt saját ingatlanja, neki nem kellenek a magas bérek, csak a csökkentett rezsit kellett eddig fizetnie meg kaját. Most meg hirtelen minden összeomlott, az élelmiszerárak elszálltak, a rezsi árakat sem tudta már átvállalni teljesen az állam. De a bérek a béka feneke alatt ragadtak és az istennek nem emelkednének. Tudom, mert még mindig figyelem és szörnyülködök az otthoni béreken, látom őket több forrásból, a piaci bérajánlatokat egyes szektorokba. Szörnyű.

Ilyen bérekkel én is be lennék rosálva a piaci áraktól, félnék tőlük mint vaddisznó a tűztől. De előbb-utóbb el kellett jönnie az igazság pillanatának, ahogy Feri fogalmaz.

2022. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Éppen a szakadékba vezető globális kapizaluzmus, neoliberális gazdaságpolitika, de még azon belül is a hazai dilettáns, demagóg kormányzás vezettet többek között az említett intézkedésekhez.
2022. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Mert a kapitalizmus szar.
2022. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert a magyarok többsége bizony nem tudatos.
2022. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a Magyarok hozzá lettek szoktatva ahhoz, hogy mindent az állam intéz. (Sokan abban a hitben élnek, hogy a béreket is a kormány határozza meg. Ezért van olyan sok kérdés arról itt a Gyakorin, hogy miért nem emeli a kormány a béreket)


De ez sose volt így, és nem is lehetséges.

2022. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!