Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen haszna vagy kára...

Milyen haszna vagy kára származik az átlag magyar polgárnak a most bejelentett debreceni óriás akkumulátorgyár miatt?

Figyelt kérdés
Mekkora állami támogatást kaptak a kínaiak és mikor és hogy fog ez megtérülni egy átlag polgárnak?

2022. aug. 14. 14:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%

"Azon gondolkodjatok el, hogy hogyan a túróban éri meg, valamint miért van jó oka egy kínainak ide vagy bárhová vinni bárminek a gyártását a saját országából?? Na?"


a vámhatárok miatt te ostoba

2022. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

#10

Bányászat miatt már apadtak ki források. És nem is volt ilyen szárazság.

De mindegy nem magyarázom.

2022. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%
hát a lítium miatt hiába jönnek ide, mert az itt nincs
2022. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 mindentudó99 ***** válasza:
90%
#7 Mondjuk men több ezer kilóméterről kell hozni az árut az eu-ba. Nincs vám. Bevett szokás ez. Ahol én dolgozom kínába gyártunk majdnem kész terméket. Így alapanyagként lehet kivinni kimt meg csak összedobják. Spórolnak a vámon
2022. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
10. Igen azt látjuk, hogy te tényleg mennyire hülye vagy! :D
2022. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%

Csak egy példa a vízbázisok érzékenységére :

Azt hiszem minenki ismeri a tapolcai tavasbarlangot.


Az 1960-as és 1970-es években nagy mennyiségű bauxitot bányásztak a Tapolca régióban. Az érc kitermeléséhez szükséges magas vízigény miatt a vízszintet fokozatosan csökkentették és így a barlang teljesen kiszáradt. Ez idő alatt a barlang bezárt és nem volt látogatható.


Miután a bányászat a régióban véget ért, a talajvízszint fokozatosan visszatért az eredeti szintre, így egy 200 m körüli szakasz újbóli megnyitása megtörtént. Csak az ezredforduló után lett olyan magas újra a vízszint, hogy hajókkal történő kirándulásokra is ismét lehetőség nyílott.


Az akkumulátor gyártás igen vízigényes folyamat.

2022. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
5%
Azért vágatja ki Orbán a fákat, hogy a helyükre szennyező gyárakat tudjanak telepíteni.
2022. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
Akkor én már azt sem értem gyerekek, hogy mitől olyan jó az elektromos autó ha ekkora környezetáldozat az akksi előállítás. Majd a megsemmisítés merthogy meglepő rövid egy ennyire szennyező módon előállított akku élettartama is, ezen kiakadtam mikor nézegettem a lehetőségeket. Aztán az áram megtermelése milyen módon zajlik az is egy szép téma. Szóval nem igazán értem most már miért lesz olyan jó ha 2030-tól csak elektromos autók jöhetnek a szalagról és a magánszemélyekre is carbonadót vetnek ki ha nincs még elektromos autója mert mondjuk nincs pénze lecserélni.
2022. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
tesla gigafactory berlin-brandenburg légvonalban 28km van berlin közepe
2022. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
61%

4 - "Nem tudom mi lehet ennél környezetszennyezőbb, nézzetek utána miért nem engedi sok ország, hogy az ő területükön akkumulátor gyárak előforduljanak."

A gyártástechnológia olyan, hogy tökéletesen megfelel az EU normáknak, és nem okoz nagyobb környezeti terhelést mint egy gyógyszergyár! (Debrecenben ebből négy van!)

Csak tájékoztatásul: ugyanez a kínai cég első európai akkumulátor-gyárát Németországban építette fel! Érdekes: a németeknek jó, nekünk meg nem?

2022. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!