Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kényszerítik magasabb...

Miért kényszerítik magasabb áramfogyasztásra a fogyasztókat, ha energiavészhelyzet van?

Figyelt kérdés

Ha energiavészhelyzet van és ennyire nincs áram, akkor miért a felső határon van a feszültség? Mert ugye a fogyasztás jelentős része négyzetesen aránylik a feszültséghez és minél magasabb feszültség van a konnektorban, hatványozottan annál magasabb lesz a fogyasztás is. (P=U^2xR) Hivatalosan 230V kell hogy legyen és 213-248 közt a megengedett. Ehhez képest 240V alatt szinte soha nem mérek a konnektorban, többnyire felette van. Most épp 247V-ot mértem.

Pont ezzel lehet szabályozni a fogyasztást. Ha alacsonyabb feszültséget adnak, csökken a fogyasztás, ha magasabbat akkor nő. Mi ezt persze csak abból vesszük észre, hogy néha jobban melegít az elektromos sütő, néha meg kevésbé, holott a villanyszámlán keményen meglátszik.

De akkor miért is van energiavészhelyzet és miért kell nagyobb fogyasztásra kényszeríteni a fogyasztókat?



2022. aug. 16. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Gáz van kevés, drága, amit külföldről veszünk. Áram van, mert azt itthon termeljük.
2022. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

#1


Az áram 30 %-át importáljuk, s kb. 30 %-át egyéb forrás biztosítja, nem Paks. Többek között gáz üzemű erőművek.


Az USA-ban épen az általad írtak miatt -ha jól emlékszem- 5 %-kal csökkentették a hálózati feszültséget. Minimális hatása van tekintettel arra, hogy a legtöbb készülék -így, vagy úgy- kompenzálja a hálózati feszülség változását. Pl.: fűtőszálas melegítők hosszabb idő alatt érik el a megfelelő hőmérsékletet.

2022. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ehhehe. Kitörölted a kérdésre adott, tényszerű és szakszerű válaszomat? Meg a többi hozzászólóét? Csak azért, mert rádpirítottam, hogy nem érted, mit írnak? Kispályás szemét vagy. :D
2022. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

"Most épp 247V-ot mértem."

Ez az értelmetlen, megírtam már előbb, mert a szélső értékekhez konkrét mérési módszer tartozik, amit te nem produkálsz. Még azt is feltételezem, hogy univerzális műszerrel mész, aminek már az effektív értékekhez sincs köze.

2022. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, a kérdésben elírtam egy képletet, P=U^2/R, de ez a kérdés lényegén nem változtat.
2022. aug. 16. 14:12
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: Semmit nem törtöltettem ki.

#4: Három különféle eszközzel mértem, nem csak multiméterrel, és 1V volt a különbség a mért értékek közt, tehát minden bizonnyal jó a mérés. Ezek meg mind effektív értéket mérnek, csúcsértéket nem is mérnek ilyen eszközök.

2022. aug. 16. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy mérnek effektív értéket, csak akkor, ha "true rms" van megadva.
2022. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tübbször mértem. Nálam 240 volt stabilan.
2022. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: Az is sok. 230V-nak kellene lenni, de ha valóban vészhelyzet lenne, akkor ennél kevesebbnek.
2022. aug. 16. 18:48
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Mint a másik kérdésed alatt már elemezve lett, a mai világban a feszültségcsökkentés már nem jelent nagy fogyasztáscsökkentést, ezt az egyszerű mondatot sem érted?
2022. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!