Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért hozza az...

A kormány miért hozza az országba egymás után a nagyobbnál nagyobb gyárakat, mikor már a meglévők sem találnak embert?

Figyelt kérdés
A már itt lévő vállalatok, multik is hozzák a vendégmunkásokat ukrajnából, mongóliából, fülöp szigetekről stb. mert annyira nincs már munkaerő magyarországon, de Szijjártóék havonta jelentenek be egy új gyárat ahová több ezer ember kell majd.

2022. aug. 18. 13:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem az a fő szempont, hogy magyarokkal töltsék fel ezeket a gyárakat, hanem a magyar államnak fizetnek a cégek, akik ide jönnek.

Megsúgom, én is gyári munkás vagyok, és az ukránok többet keresnek, mint a magyarok, mert a magyarok alkalmazottak, az ukránok pedig egyéni vállalkozóként vannak itt.

Nekik szerződés szerint kötelező túlórát felkínálni (hétvégén nem csinálnak semmit dupla pénzért), a magyarok nem túlórázhatnak, csak akkor, ha konkrét munka van. Akkor viszont kötelező.

2022. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11-es, vagy fordítva, a magyar állam eszetlen sok pénzt kifizet azért, hogy idejöjjenek ezek a rabszolga munkát kínáló gyárak, amelyek még csak nem is magyaroknak adnak fizetést, hogy aztán O1G és társai szépen lefölözzék a gyárak építkezéséhez szükséges többszörösen túlárazott, európai úniós támogatásból megvalósuló infrastruktúrális fejlesztésekből a hasznot.
2022. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es voltam, ez is igaz, amit írsz. A lényeg, hogy mi magyarok rosszul járunk.
2022. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!