Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azért olyan...

Magyarországon azért olyan alacsonyak a bérek, mert egyszerűen a legtöbb magyarnak ez is megfelel? Nincs más magyarázat erre már?

Figyelt kérdés

Építőipari munkásoknak is 1200 forintos órabért fizetnek zsebre. Azt hittem behalok. ÉS még ismerek is személyesen olyan embert, aki még szombaton, vasárnap meg ünnepnapkor is boldognak megy építkezésre mindenesnek, napi 10 órázni mondjuk (az szerintük nem sok) a pihenőnapján, egy kis plusz pénzért hogy kijöjjön a hónapra. Sőt még büszkén meséli is nekem, hogy megkeresett egy nap 12 ezer forintot. Basszki, nyugaton annyit 1-2 óra alatt megkeres valaki, nem kell ennyit güriznie... itt meg még büszkék is rá és elégedettek, ráadásul ilyen gyenge forint mellett, hogy a boltban már alig kapsz érte valamit.

Komolyan mondom, hogy most eddig a politikusokat hibáztattam hogy milyen szarok a bérek. A magas árakról talán valóban a politikusok tehetnek, de a bérekről tényleg nem. Egyszerűen ennyiért is elmegy dolgozni a legtöbb magyar. Minek fizessen bárki többet valakinek aki többet kérne?

A magyarok félázsiai olcsó szolganemzet, aki nem ennyiért akar dolgozni, annak tényleg külföldön kell életet terveznie, mert teszem azt van egy fiatal akinek ennyi nem elég, az ha itt marad és nem megy ki külföldre, akkor egész életében ez lesz.



2022. aug. 20. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Magyarországon az oktatás kezdetének legelején is azt propagálják, hogy ne akarj nagyot, ne merj nagyot vállalni, illedelmesen bólogass és legyél az a rabszolgamentalitású átlagmagyar, mint amire a mostani ex-zsírtenger pörköltszaftos sorkatonák annyira büszkék. Éppen ezért mire az ember felnő, már bele van programozva, hogy összeszerelő országhoz méltó alacsony béreknek és kiszolgáltatottságnak ne csak eleget tegyen, de örüljön is neki.
2022. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Hàt nem tudom miről beszèlsz,kerti munkàhoz segìtsègnek 5000 ft/òra alatt nem talàlok embert.
2022. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem alacsonyak. 850 ezer alatt még sosem kaptam kézbe, sok német nem keres ennyit.
2022. aug. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor az építőmunkások építették nekem a kerítést, akkor munka után kidobták a pizzát, és az aprósüteményeket a kukába. Na, ennyire keresnek rosszul a kőművesek.
2022. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel munkaerőhiány van, azért elkezdenek felfelé kúszni a fizetések.
2022. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy hete hallottam Nyugat-Magyarországon ezt az 1200 forint/óra, azt is feketék, bejelentetlenül, zsebre. Ennyiért is kidolgozzák a belüket.

Egy hét alatt nem tudom mennyire kúsztak fel a bérek.

2022. aug. 20. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!