Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar oktatás egyik legnagy...

A magyar oktatás egyik legnagyobb problémája a rasszizmus?

Figyelt kérdés

A kormány nem fektet energiát az egyenlőség ösztönzésére.Nem fejleszti a pedagógusokat emberileg.

Ez pedig sokat ront az oktatáson.


Közel lakom az egyik egyetem pedagógiai karához.Szoktam hallani buszon is a pedagógus hallgatókat, hát, teljesen keveredik a 30-as évekbeli "hangulat" a modern egyetemista életvitellel.


Elakarják dönteni,hogy kik legyenek a diákjaik, elakarják dönteni,hogy milyen környéken taníthatnak.Mindegyikük csak jó környéken levő intézményben tanuló középosztálybeli, fehér gyerekeket akar oktatni, akikkel alig kell foglalkozni.



Ezért rossz a magyar tanárképzés és nem az ismeretanyag mennyisége,minősége miatt.Ez okozza a valódi lecsúszást.



A kormányt meg nem érdekli, kifejezetten tiltakozik az érzékenyítő tréningek ellen, pedig ez egy pont ilyen terület, ahol igen nagy szükség lenne rá.


2022. aug. 20. 16:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha szerinted a tanárok rasszisták, mert nem akarnak cigány iskolában dolgozni, menj s taníts te ott. Nektek mindig nagyon megy más fas.ával verni a csalánt, de ha téged tennének oda, úgy visítanál érte, mint senki más.
2022. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

imádom amikor a libsik oktatnak a toleranciáról

pontosan hány cigány lurkó jár az ÁKG-be vagy a Lauder-be, vagy közgazdasági politechnikumba?


imádom amikor horn gábor elmegy a TV-be okoskodni, hogy nekik annyira mindegy, hogy kit vesznek fel, aztán meg a diákság valahogy kizárólag a libsi felső középosztály gyerekeiből áll össze

2022. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Ezt szerintem jól látod. Csak az a probléma, hogy ezeket már nem lehet nevelni. Többségük végtelenül ostoba csőlátású emberke.
2022. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
A helyi rasszok sosem fognak megbékélni egymással,és nem is az oktatás feladata hogy ezt megpróbálja megtenni.
2022. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a legnagyobb probléma szerintem a korlátoltság, a túlbonyolítás, a felesleges és elavult tanok erőltetése, valamint az uniformizálás.


Nem rassz, hanem egyéni képességek alapján történő fejlesztés kellene.


Az meg nyilvánvaló, hogy senki sem akar olyan gyerekeket tanítani, ahol várható, hogy rosszabb érdemjegy vagy csak dorgálás esetén tanítás után ajtónál kint várja az egész rokonság bosszút állva.


Nem érzékenyíteni kellene, hanem biztosítani a jogokat, hogy az a szerencsétlen tanár megvédhesse magát és hogy az állam ne hunyjon szemet a cgók rémtettei felett!

2022. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, hanem hogy nincs elég tanár, és ezt a kormány nem a bérek növelésével, hanem a létszám csökkentésével próbálja megoldani. 1 évet tanítottam egy vidéki iskolában, aztán a tankerület közölte, hogy abba az iskolába elég 1 tanár én meg mehetek a f*szba. Szerencsére azóta találtam munkát egy másik iskolában.
2022. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tanárokkal van a baj, hanem hogy nincs megfelelően szabályozva annak a bizonyos rétegnek a szociális helyzete. Mégis miféle elképzelés az, hogy a nevelés és az integráció felelőssége kizárólag a tanárokra háruljon? Az már egy másik kérdés, hogy a kormány mennyit tud érdemben tenni, mert a szegénységet és a nyomort soha nem lehet teljesen megszüntetni.
2022. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Az kimaradt hogy angol szakos vagyok, és a másik tanár is, csak ő régebb óta tanított ott, ezért engem küldtek el.
2022. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Téged viszont az igekötők írására semmilyen tanár nem tanított meg, azt látom.


Helyesen: "el akarják dönteni"

2022. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

"Nem rassz, hanem egyéni képességek alapján történő fejlesztés kellene."


imádom ezeket a libsi megfejtéseket

de persze azt is ti találták ki, hogy ronáldócskát nem szabad megbuktatni alsóban, hogyha nem tudja a számokat 1től 10-ig

2022. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!