Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy Magyaro...

Támogatnátok azt, hogy Magyarországon a külföldi filmeket, sorozatokat ne szinkronizálják, csak feliratozzák?

Figyelt kérdés
A horvátoknál pl. így van, ezért tudnak jobban angolul, mint mi.

2022. aug. 28. 08:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
51 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%

Egyenesen kötelezővé tenném!

A szinkron a film meghamisítása. Az eredeti hangsáv lecserélése durva beavatkozás a művészi koncepcióba.

2022. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%
Csak a libsi művészfilmeket.
2022. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a mítoszt, miszerint a szinkron hiánya miatt tudnak jobban angolul egyes országokban, nem igazán támasztják alá statisztikák. Igen, lehet hozni egy sor országot amire igaz, de egy sor olyat is, ahol meg nem.

Én, bár jobb szeretem az eredetit, és még a felírat se nagyon kell nekem, de úgy vagyok vele, hogy ezt döntse el a nép piaci alapon. Viszont azt támogatnám, hogy a mozik több filmet is játszanak eredeti nyelven IS.

2022. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem ilyen egyszerű ez, mert szerintem igen is van létjogosultsága a szinkronnak. Viszont a nyelvtudásunk hiányos nagyon - gyenge oktatás pl. -

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a mozi kínűlatba kellene felvenni több idegen nyelvű eredeti szinkronos filmet.

2022. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Lenne előnye, de ez megakadályozná a háttértévézést, pl. hogy valaki a kedvenc sorozata közben vasal, vagy rendet rak, vagyis nem néz minden másodpercre a képernyőre.


Ez csökkentené a nézettséget, ami nem érdeke a kereskedelmi tévéknek, így a fideszes TV2 csoportnak sem.

2022. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Igazából ezt a "problémát" megoldja az idő. A mozi és a kereskedelmi TV-k jelentéktelenednek el. Aki frissen és gyorsan akar egy új sorozatot vagy filmet megnézni, az nem egyszer kénytelen azt eredeti nyelven megnézni. Szinkronizálják majd, de csak 3 év múlva, mikor valamely magyar TV csatorna lehozza.
2022. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

A filmeket azért nézem mert szórakozni akarok rajta. A poénokon, éles megjegyzéseken, szófordulatokon éppen úgy akarok szórakozni, mint akinek az anyanyelvén készülnek.

Beszélek angolul és értem is az angol nyelvű filmeket, de ez hiányzik, pedig naponta használom is az angolt. Az emberek többsége pedig soha nem kell hogy az angolt használja.

Egy ilyennel elvennéd a lényegét a filmeknek - a szórakozás, könnyed kikapcsolódás lehetőségét az emberek többségétől.

Aki nem akarja a szinkronos változatot nézni az megteheti még moziban is, vannak ilyen vetítések is. Ma már a digitális világban bárki könnyedén válthat és nézheti eredeti nyelven a filmet amit akar. Azoknak viszont akik nem akarnák az eredeti nyelven nézni és közben csak találgatni miről is lehet szó, a szinkron hiánya a választás lehetőségének elvételét jelentené.

Próbáld meg, hogy megnézel egy francia, spanyol vagy kínai filmet úgy, hogy nincs szinkronizálva! Az angol csak 1 nyelv a sok közül és csak mert te tanultál angolul más nem feltétlen ezt tanulta. Te sem tudnád élvezni ugyanúgy a filmet ha nem lenne szinkronizálva.

Aki tanulásra akarja használni az megteheti, a gyerekeim is ezt tették. A dvd-n az eredeti nyelvet nézik, a youtube-on az angol nyelvű videókat, filmeket nézik amikor csak akarják, senki nem gátolja ezt meg.

Miért akarod elvenni azoktól a választási jogot akiknek a szinkron nélkül élvezhetetlen lenne a film?

2022. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem!

Sorozatot azért nèzek hogy szórakozzak kikapcsolódjak, esetleg bealudjak rajta.

Nem pedig azért nezem hogy nyelvet tanuljak.

2022. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%
Olyan kéne moziban, mint a néma disco, hogy mindenki kap fülest, csak ezt úgy, hogy választani lehessen több szinkron közül, mint a Netflixen. Én például a német szinkronokat is nagyon szeretem az angol mellett. De ez túl luxus lenne. :D
2022. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2022. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!