Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nеktek szimpatikus a Marxizmus?

Nеktek szimpatikus a Marxizmus?

Figyelt kérdés
Nekem igen.

2022. szept. 1. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
és mi benne a szimpatikus ?
2022. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha neked bejön, akkor legyél LMBTQ-s vagy feminista.
2022. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2 Gondolod Lenin vagy Mao femimista volt? Én az igazi Marxizmusra gondolok nem erre a kamu Marxizmusra.
2022. szept. 1. 14:40
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2022. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#1 Hogy az egy okos emberek által kitalált gazdasági meg tarsadalmi rendszer nem pedig egy magátol kialakult az erősebb győzik féle rendszer.
2022. szept. 1. 14:42
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát de ki győzzön? A gyengébb?XD a kapitalizmusnak köszönheted hogy egyáltalán leírhatod ezt a kérdést az interneten. De ha nem tetszik, fogd a hasonlóan gondolkodókat és csináljatok egy kommunát, adjátok össze amitek van aztán osszátok szét, ne másokat húzzatok le a hülyeségetekkel. Kíváncsi vagyok mikor kezditek el ölni egymást.
2022. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Marxizmusnak vannak különböző ágai.... engem inkább a haladóbb dolgok vonzanak, trockizmus, eurókommunizmus, ökoszocializmus.
2022. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

#3

lenint, maot, ahogy a hatalommal rendelkező kommunista vezetők 95%-át Marx homlokon köpte volna.

Az anarchizmus szerintem sokkal jobb, mert ott még állam sincs, csak a béke.

2022. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Marx biztos forog a sírjában, mihez használták fel a nevét, ő se úgy képzelte el, hogy a csöves, legatyásodott, autoriter kelet próbálja meg a szocializmust felépíteni. Talán nyugaton nagyobb sikert aratott volna.
2022. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Marx eredeti elgondolásainak SZELLEME igen, szimpatikus.


Ezzel együtt a teljes vagyonközösséget pl. nem tartom megvalósíthatónak, de az újraelosztás szükségességében hiszek.


Az embereknek szükségük van magántulajdonra, és arra is, hogy a kreativitásuk révén versenyre kelhessenek egymással: az egyik ugyanabból az 5 négyzetméternyi kertből 10-szer annyit ki tud hozni mint a másik, mert intelligensebb, kreatívabb, stb.


A kontrollálatlan vadkapitalizmust persze mélyen erkölcstelennek tartom. Elfogadhatatlan, hogy egyesek éhezzenek, míg mások azt sem tudják, milyen hülyeségbe fektessék bele a számukra is már elkölthetetlenül fölösleges vagyonukat.

2022. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!