Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar fiatalok mért inkább...

A magyar fiatalok mért inkább konzervatívak/kapitalisták?

Figyelt kérdés
A többi fiatal mind anyira lelkesen támogatja a Mi hazánkat. Én 16 vagyok is Marxista. Mielőtt a Fideszesek agyvérzést kapnak, nyugi én nem támogatom az ellenzéki pártokat, mert szerintem ők nem baloldaliak hanem még a Fidesznél is kapitalistábbak. Én nem azért lettem Marxista, mert csak felnőtes szeretnék lenni, hanem olvastam Marxot, Lenint, Rosa Luxemburgot is Karl Liebknechtet. Nem értem a mai fiatalok, mért szimpatizálnak Horty Miklósal meg a Mi hazánkal(pár éve még a Jobbikal)egy olyan pártal/ideológiával ami nem ért a gazdaságal. Marx egyetemen tanult gazdaságtudományt. Lenin alatt is ezerszer jobban ment a gazdaság, mint a cároknál. Kína is Mao Cetung alatt lett egy elmaradot mezőgazdasági országból fejlett ipari hatalom. Magyarországot is a második világháboru után Rakosi Matyás alatt építeték fel. Kelet-németországot meg Walter Ulbricht alatt.

2022. szept. 11. 00:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%

Azért,mert minden 2.fiatal influencer akar lenni.

És azt hiszik különlegesek,és majd dolgozni nem kell,csak dől a pénz.

Azt látják,hogy ezek a celebek megélnek.

Persze adót is a lehető legkevesebbet akarnak fizetni..

2022. szept. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
24%
Mi a baj a Mi Hazánkkal? Gazdaságilag a legbaloldalibb párt az egész parlamentben.
2022. szept. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
31%

12

Pontosan .

2022. szept. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
36%
#12 Egy diszkriminatív párt nem lehet baloldali. Ezzel az erővel a Fidesz a legbaloldalibb. A Fidesz perspektívájából, mindent szétoszt egymás között.
2022. szept. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%
A marxizmus csúnyán megbukott Magyarországon, ezért értelmes ember már nem hisz benne.
2022. szept. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
23%
A Fidesz eleggé gazdasági balis, kádári párt.
2022. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

12


Miért diszkriminatív?

Mert Pride ellenesek?

Mert károsnak tartják a meleg probagandát óvodás korban ,meg iskola alsóban ?

Mert ki merik mondani ,azt amit milliók éreznek,tapasztalnak,hogy mennyire nem megy a cigány magyar együttélés,és nem a mi hibánkból?

Ezt, 10-15 éve még normálisnak hívták !

2022. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos az emberek nem nagyon gondolkoznak - pedig sosem volt aktuálisabb a kapitalizmus kritikája, mint éppen napjainkban.


Az oroszok a gázcsapok elzárásával és a gáz drágításával végülis értékes SZIMULÁCIÓT végeznek el a világ számára: megmutatják, hogy mi fog történni ÍGY IS, ÚGY IS, HAMAROSAN!


A gáz és kőolaj VÉGES ERŐFORRÁS, ami EL FOG FOGYNI évtizedeken belül a bolygóról.


Ahogy fogy, egyre drágább az egyre nehezebben elérhető készletek kitermelése, egyre több háború lesz az utolsó kőolajcseppek megszerzéséért - és maga a háború égeti el, amit megszereznek, harckocsik pöfékelik a levegőbe a tartalékokat.


Most milyen jól jönne az a hatalmas energiafelesleg, amit a kapitalizmus logikája szerint ELPAZAROLTUNK, nem?


Ha meglenne egy hatalmas gáztározóban vagy egy gigantikus akkumulátoron mindaz az energia, amit csak a felső tízezer házimedencék fűtésére elpazarolt, amit nyitottablakokkal elfűtött vagy elhűtött az ország, amit ELPANCSOLTUNK, ha kellett, ha nem - akkor nagyon jól jönne mindenkinek!

2022. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
5%
A Fidesznél kapitalistábbnak lenni nem kihívás.
2022. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
59%

19-es, ez butaság. A fidesznél elvetemültebb vadkapitalista párt harminc éve nem létezik!


Mit csináltak az elmúlt 12 évben?


1. Kiépítettek egy dúsgazdag oligarcha réteget ("nemzeti nagytőkés" fedőnevű rablóbanda).


2. Adóparadicsommá változtatták az országot a MULTIKNAK (9%-os multiadó!)


3. Eltörölték a sztrájkhoz való jogot, a rabszolgatörvénnyel 300 órányi fizetetlen túlóráztatást tettek lehetővé a kizsákmányoló multiknak.


4. Magánzsebekbe lapátolták a közpénzt túlárazott beruházásokkal, zártkörű tenderekkel, haveri alapon kiosztott EU-pályázatokkal, a Magyar Nemzeti Bank alapítványain keresztül a közpénz jellegét elveszítő közpénz által, meghívásos pályázatokon, stb.


5. A kilencvenes évek után végrehajtották a második legnagyobb PRIVATIZÁCIÓT - nemcsak az állami földeket juttatták oligarchák kezébe, de MÉG AZ EGYETEMEKET IS privatizálták!


6. Olcsó, alulfizetett, túldolgoztatott munkaerővel egy összeszerelőüzemmé változtatták az egész országot, úgy hogy a sztrájkjogot is megvonták a munkásoktól!


7. Egykulcsossá tették az adórendszert, eltöröltek minden extra adót a gazdagoknak, nincs luxusadó, 9%-os a multiadó - de Európa LEGNAGYOBB ÁFÁ-JÁT fizeti a rabszolga lakosság!


8. A leggazdagabbaknak kedvező adórendszert és rezsicsökkentést vezettek be, és még most sem sávozzák fel rendesen, amikor katasztrófa-közelben van már a társadalom!


Az átlagfogyasztási határ fölé kerülő kis- és közepes vállalkozások be fognak csődölni sorra, a nagytőkés oligarchák pedig kacagva kifizetik Ha legalább 3-5 sáv lenne, akkor a kisvállalkozások épp megbirnák a rájuk eső rezsiárakat, a nagytőkések pedig mélyen a zsebükbe kellene nyúljanak (volna hova!!!).


Semmilyen szempontból nem mondható antikapitalistának a fidesz, sőt, a legvadabb, legdurvább vadkapitalizmust művelik. SENKI nem "kapitalistább" náluk.


Hogy milyen propagandamaszlagot és látszatintézkedéseket nyomatnak, leginkább csak szóban, az más tészta!

2022. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!