Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted kiábrándító, hogy...

Szerinted kiábrándító, hogy az általános iskolákban különválasztják a technika órát születési nemek szerint?

Figyelt kérdés

A lányoknak főzni és varrni kell, a fiúknak barkácsolni.

Választás nincs, hogy ki-mit szeretne jobban.


Másrészt a főzés az annak az embernek a feladata, aki enni szeretne, és nem a lányoké/nőké kizárólag.



2022. szept. 13. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert sérti a nemek közötti egyenlőtlenséget, hierarchikus viszonyát épít.
Nem. A nőnek a konyhában a helye, a férfi meg szereljen meg mindent.
Igen, egyéb okból.
Nem, egyéb okból.
53 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Ha ez így van, az ország tébolya fokozódik!
2022. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
99%

Egy férfinak is hasznos, ha tud főzni, egy nőnek is, ha tud alap dolgokat barkácsolni.

Legyen mindenkinek ugyanaz.

2022. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak egy időben választották szét, de akkor is azért, mert nem fért be az egész osztály a technika terembe, egyébként mi, lányok is fúrtunk-faragtunk, és a fiúk is tanultak horgolni, tanultunk KRESZ-t. Nem tudom, most hogy van.
2022. szept. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek pont olyan tevékenységek, amelyek mindegyikéhez értenie kéne mindkét nemnek. Az pl kifejezetten szexi, ha egy férfi jól főz, de szerintem az is előnyös, ha mondjuk egy egyedül élő nőnek nem kell mindenhez szerelőt hívnia.
2022. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is így volt annak idején tok jó volt, azt hittem már nincs ilyen technika óra, az én gyerekeimnek sajnos nem volt pár éve.
2022. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2022. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem anno fiúként technikán érdekelt volna a főzés és a varrás is a barkácsolás mellett. Varrni nagyon amatőr szinten (kilyukadt zoknit megvarrni) tudok is.
2022. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk alsóban közös volt (1989-1993), felsőben pedig külön. Jó volt, habár nyilván a fenti hsz-ok tükrében előnye lett volna a koedukáltnak is.
2022. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%

Te hol élsz?

Már 30 éve nincsenek különválasztva a technika órák nemek szerint, ráadásul a főzés nincs is benne az anyagban.

Üdv: egy technika tanár

2022. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%
Igen az a baj hogy manapság a lányokat nem tanítják meg főzni a fiúkat meg egy csavart becsavarni, ez nem azt jelenti hogy a fiúk nem főzhetnek meg a lányok nem csavarozhatnak.
2022. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!