Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végül hogyan ér véget Orbán...

Végül hogyan ér véget Orbán Viktor miniszterelnöki regnálása?

Figyelt kérdés

2022. szept. 17. 18:30
A kérdező szavazást indított:
Lemond valamilyen botrányos / korrupciós ügy miatt.
Fideszen belüli hatalmi játszmák miatt váltják le.
Végül valamikor mégis megveri az ellenzék választásokon a Fideszt.
Válság lemondásra kényszeríti.
Nem indul újra, mert nyugdíjba vonul.
Köztársasági elnök lesz.
Betegsége miatt kényszerül lemondásra.
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg nyer a fidesz de Viktor már nem vállalja a kormányfői tisztséget.
2022. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Végül hogyan ér véget az ellenzék lassan már Guinness-rekordokat súroló kudarcszériája? :)
2022. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Lemond egyszer, az ellenzék addigra kiöregedett arcai azt hiszik majd előtt a nagy nap, aztán jön egy 2/3-os győzelemmel egy Szijjártó-kormány! 🇭🇺💪🏻❤️
2022. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első kettőt csak viccből írtam, a teljesség igényével :)
2022. szept. 17. 18:36
 5/7 hypno ***** válasza:
56%

#4


Pedig a második reális opció lehet.

2022. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Úgy ér véget a hatalma, hogy valamikor 80 éves kora körül valamilyen öregkori betegségben elhalálozik. Vele együtt pedig meghal a Fidesz is. Nyilvánvalóan nem alkalmas az ország vezetésére, de ameddig az ellenzék ilyen gyenge és széttagolt, addig nem lesz változás. Az biztos, hogy a 2026-os választásokat még megnyeri a Fidesz, mert nem lesz érdemi ellenfele. Talán 2030 után változhat majd valami (Orbán Viktor akkor 67 éves lesz).


Amúgy én nem vagyok fideszes, 2002-ben szavaztam rájuk először és utoljára, amikor olimpiát ígértek 2012-re Budapestre. Aztán láttam, hogy viselkedtek a két vereségük után, mennyire nem fogadták el, és kiábrándultam belőlük. De 2010-ben nem lepett meg a kétharmados győzelmük, csak visszalendült az inga, hosszú baloldali kormányzás után erős jobboldali győzelem. Nem lepett meg az újabb kétharmad sem 2014-ben, mert megcsinálták maguknak az új alaptörvénnyel és választási törvénnyel. De sem 2018-ban, sem 2022-ben nem számítottam már Fidesz-győzelemre, főleg nem kétharmadra, de mégis mindkétszer kétharmados többséggel nyertek. Ezen a választáson kiderült, hogy hiába is fogott össze az ellenzék, mégis vesztettek. De nem is tudnak igazán őszintén összefogni, csak a kényszer vitte őket erre az útra. Hosszú távon nem lesznek képesek rá, külön-külön meg semmi esélyük... Ezért gondolom azt, hogy Orbán Viktor legalább 2030-ig nem leváltható, de talán addig sem, ameddig még él. De az biztos, hogy nélküle a Fidesz is meghalna, annyira nincs saját akaratuk a híveinek, ugyanúgy szétesne a Fidesz, mint most az ellenzék.

2022. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagy így...


[link]


..vagy sehogy.

2022. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!