Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy általán...

Támogatnátok azt, hogy általános iskolában már első osztálytól kezdve legyen történelem óra, ne csak ötödiktől?

Figyelt kérdés
Persze csak az ő szintjükön meg ilyen izgi interaktív játékos órákat is belevéve, pl. amikor a görögöket veszik akkor valaki beöltözne Herkulesnek, az ősmagyaroknál az udvaron csinálnának bokorágból meg zsinegből íjat stb.

2022. szept. 19. 23:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Nem kell több magoltatós óra.
2022. szept. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem, mert túl sok értelme nem lenne annak, amit írtál.

Erre valók a mondókák, mesés formában átdolgozott mitológiai történetek meg a szülőkkel való játék.

2022. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
7%

Nem.


Nincsen semmi értelme, még ötödik osztályban is korainak tartom.


Mellesleg bőven elég lenne a magyar történelmet tanítani.

2022. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

A mesékben találkoznak történelmi alakokkal.


A történelem egy elég lexikális dolog, tekintve, hogy történések történéseket követtek.

Namost... a lexikális dolgok megtanulásánál hasznos, ha az ember tud jegyzetelni.

Egy elsős meg se írni, se számolni, se olvasni nem tud.


Az, hogy interaktív módon be legyen mutatva az adott kor, az teljesen jó ötlet. De ezt simán berakhatnánk a jelenlegi törioktatásba is. Már ha beleférne, mert amúgy nekünk gimiben 6 év alatt csak az első világháborúig sikerült eljutni, a 21. század érdemi részéről tulajdonképpen lemaradtam, azt már nem tudta leadni a suli... Deee cserébe tudom, hogy az ókori hellászban az 500 mérő földdel rendelkezőket pentakosziomedimnosznak hívták. Mondjuk... talán az elmúlt 80 év történelmével lehet jobban ki lennék segítve...:D

2022. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem támogatnám, ebben a korban még nem érdekli a gyerekeket ez a téma, fölösleges ezzel őket terhelni. Még ötödikben sem igazán, akkor is lehetne kicsit játékosabban, interaktívabban megszerettetni a gyerekekkel. Én például kifejezetten untam abban a korban és csak bemagoltam, amit kellett. Annyit is ért.
2022. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%
Én azt támogatnám, hogy 5-8 osztály között felületesen fussák át az egészet és 9.osztálytól kezdve tanuljanak szociálpolitikát történelem helyett. Tanuljanak a mai fennálló politikai berendezkedésekről, ismerkedjenek meg a mai ideológiákkal és tanulmányozzák a 21.századi rendszert.
2022. szept. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

6, az ideológiákról tanulnak, azzal nincs gond.

De lehet úgy tanulmányozni a fennálló rendszert, hogy közben nem csinál ideológiai nevelést a rendszer a fiatalokon? Én attól tartok nem. Mármint még akkor sem lehetne, ha nem lenne kimondottan szándék rá.

Az ideológiai nevelés viszont nem túl jó cucc, főleg kamaszokon.


Nomeg.... annak egyébként nem sok értelme van, hogy pl azt megtanulják, hogy milyen ideológiák csatároznak manapság. Így is rengeteg ember skatulyákban gondolkodik, ő a libsi, ő a komcsi, ő a náci. Anélkül, hogy érdemben megismerné az adott közösséget/embert.

A skatulyázás csak ront a megismerésen.

2022. szept. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%

NEM! Így is egy csomó felesleges dolgot tanulnak túl gyors tempóban!

A történelem meg mint tudjuk, a fele igaz jó esetben.

2022. szept. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Az alsós olvasókönyvben rengeteg történelemmel kapcsolatos dolog volt így is, az bőven elég. Néha ezen felül is mondtak történelmi dolgokat a tanítónénik, de utólag visszaemlékezve, azoknak a mondatoknak nem volt túl sok értelme, leegyszerűsítő, torz tévhitek. Hidd el, jobb, ha szaktanárra bízzuk 5.-től. Héraklész meg hogy jön a történelemhez?
2022. szept. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

A kormányzati propaganda tévével már átmosták a nyugdíjasok és a primitívebb réteg fejét. A dolgozó réteget nem tudják, az új generációét pedig a ner tankönyvekkel fogják.

Már az elsős könyvben soros lesz benne meg gyurcsány.

2022. szept. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!