Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a rendszerhasználat...

Hogy lehet a rendszerhasználati díj ugyanannyi mint maga az áram? Ez a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés
Huszonnégyezer forint áramra ugyanennyi rendszerhasználati díj? Normális a fidesz?
2022. szept. 24. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nono elvtárs! Az a Mészáros Lőrincke pénze, ne turkaljunk hazánk legnagyobbjainak a zsebében.....
2022. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Úgy, hogy baromi olcsó az áram.
2022. szept. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Úgy, hogy az energiaszolgáltató is energiával végzi a szolgáltatás fenntartását, bővítését, karbantartását, így ők is be kell ezt építsék a szolgáltatás díjába, hogy ne menjenek csődbe.
2022. szept. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem tetszik, hord magadnak talicskával az áramot egyenesen Paks-ról. Mert az olyan egyszerű, én sem értem, minek alkalmaznak embereket meg minden xar, hát az előállítási áron kellene jöjjön.
2022. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem ugyanannyi, kábé 6Ft belőle az áram. Ez ugyan abszurd, mert a legolcsóbb paksi atomáram is nettó 12Ft, de a rezsicsökkentés fixálta az összárat, a rendszerhasználati díjak emelkedését csak így tudták megoldani. Az mondjuk érdekes lesz, ha még tovább nő a rendszerhasználati díj, így az áramár NEGATÍV lesz :)

Ha valaki több napáramot termel be, mint amit elfogyaszt, akkor fizethet :)

2022. szept. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 qkker1 ***** válasza:
83%

Nálam a négyszerese.

2000 a bizser és 8000 a rendszerhasználat Lölőnek.

2022. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És még a megemelt rezsidijra is ráteszik az áfát ami szintén nem kevés!
2022. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több a rendszerhasználati díj, mint az áram, kevés az áramfogyasztásom.
2022. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez július 1-e óta van így előtte kb 50-50% volt. Július 1-én levitték az áramdíjban az energiaárat és felemelték a rendszerhasználatit, majd erre vezették be a lakossági piaci árat a kvóta felett. Tehát az állami MVM veszteségét növelték, és a Mészáros közeli hálózati társaságok nyereségét is.
2022. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként én csak 1Ft-tal fizetek így kevesebbet, mint korábban, megnéztem a számlákat. Ha nem emelték volna fel a rendszerhasználati díjat, most kevesebbet kellene fizetnem, mint korábban.
2022. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!