Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idiai "vendégmunkások"...

Az idiai "vendégmunkások" mennyiben csökkenthetik a magyar béreket, ill. szorithatják ki a magyar munkaválalót?

Figyelt kérdés

[link]


"Indiai vendégmunkások oldják meg az egyre égetőbb munkaerőhiányt"


2022. szept. 25. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Bár nem tudom, kik azok az idiai vendégmunkások, de, mintha lett volna erről valamilyen kampány, hogy, ha idejösz, akkor tiszteletben kell tartanod a kultúránkat és nem veheted el a magyarok munkáját, nem tudom, mi lett ezzel a politikai vezetéssel, ők vannak még valahol?
2022. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Én meg azt nem értem, hogy miért fáj a magyarnak, ha külföldi jön ide megcsinalni azt a munkát, ami a magyarnak derogál....

Marmint a magyar keressen 500.000-et de ezért a legminimálisabb elvárást sem lehet megkövetelni...


Igen is b..szodjon meg az osszes ilyen és jojjon a kulfoldi, akinel egyensulyban van az elvaras es amkoteleseg tudat is

2022. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1-es Márpedig léteznek. Vácon pl. ahányszor bevásárolni megyek Lidl-be, vagy tescoba, mindig vásárolnak ők is. (Meló után du 5 körül) Szóval itt vannak azok. Akárcsak az ukránok évek óta...
2022. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3as, én elhiszem, de, hogy néznek ki, vagy honnan ismered fel ezeket a politikusokat? Hirdetik magukról, hogy ők csináltak kampányt arról, hogy nem veheted el a magyarok munkáját? És megkérdezted már tőlük, hogy akkor miért engedik az idiai vendégmunkások munkavállalását?
2022. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezek meg az ukránok miatt nem nőnek egyáltalán a magyar fizetések.
2022. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dél-Pesten inkább ukránok vannak, de már vagy 4-5 éve is csak ukrán szót lehetett hallani kórház, sztk felújításokon, magán építkezéseken.
2022. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
4-es, Te miről beszélsz? Ha nem lett volna egyértelmű, a "nem tudom kik azok az indiai vendégmunkások" szövegedre válaszoltam. Ebből arra gondoltam, hogy talán nem hiszed el, hogy vannak nálunk indiai vendégmunkások.
2022. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es, rosszúl gondoltad! Én a politikusokról beszéltem, akik kampányt csináltak abból, hogy nem veheted el a magyarok munkáját és tiszteletben kell tartanod a kultúránkat, ha idejösz.
2022. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az indiai vendégmunkások jelentős része már tovább is állt már innen. A legtöbbjük Spanyolországba ment tovább.
2022. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kéne összekeverni a legális vendégmunkást az illegális migrációval.

Az USA-ba is kimehetsz dolgozni, ha kapsz munkavállalási engedélyt -meglehetősen nehezen. Lülünben kivágnak, mint magykát ... és sosem kapsz újra belépési engedélyt.


Legális lehetőség korábban is létezett.

Megjegyzem, azokra a munkákra alkalmaznak "vendégmunkást", amikre itthon nem találnak.

2022. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!