Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország így segít a...

Magyarország így segít a tényleges háborús menekülteken?

Figyelt kérdés

Anno mikor volt az arab világból érkezők nag ymigrációs hulláma, az volt a szöveg, hogy a nemzetközi jog szerint háborús menekültnek csak az tekinthető, akinek háború zajlik az országában ÉS a legközelebbi biztonságos országban kér menekült státuszt.

Ez tök jogos, Afganisztán nem éppen a szomszéd országaink egyike, így ha ezt nézzük, valóban nem jogosultak menekült státuszra nálunk.


De most Ukrajnában van háború, azaz a nemzetközi jog szerint Magyarország köteles menekült státuszt adni nekik. Ki is mondták jó hangosan, hogy mi segítünk az ottélőknek, hisz ez a kötelességünk.

Namost... egy közeli ismerősöm az ENSZnek dolgozva a hátron fogadja a menekülteket és hát modnta, hogy fejenként havonta 50 eurót (átszámolva nagjyból 20.000 forintot) kapnak, de igazából ennek a folyosítása sem törétnik meg az esetek közel felében ilyen-olyna okok miatt. Németország egyébként havi 600 eurót ad nekik.


Ez lenne Magyarország nagy segítsége a valós háború valós menekültjeinek? Ennyi pénzből nemhogy egy hónapig, egy hétig sem tudnak enni. Ráadásul tudtommal az EU küldött nem kevés (millió euró) pénzt erre a célra, szóval igazából Magyarország nem is tesz hozzá semmit.


És erre volt annyira büszke meg szélesvállú a kormány, hogy ők most aztán kiállnak és kötelességtudón és lelkiismeretesen segítik a háborúból menekülteket?



2022. szept. 26. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Ja, de remélem felteszed azt a kérdést a közeli ismerősödnek ( ha valóban van), hogy a sokmilliárdos kiadásunkhoz mennyivel járul hozzá Brüsszel??

Bezzeg a fegyverszállítással nagyon jól állnak a barmai!!!

2022. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1es, ne tereld a témát.

Van egy kötelezettsége az államnak, amire ráadásul büszke, hogy csinálja. És igazából alig cisnálja és nem is kerül neki semmibe jóformán. (Gondolhatod, a csajt az ENSZ alkalmazza, nem az állam, szóval az ő bére sem a magyar adóból megy..)


nyilván léteznek egy államnak egyéb kiadásai is, de fölösleges belevonni a honvédelmet, az egészségügyet meg bármit egyebet. Ez egy egy feladat, eg ykötelezettség, büszkék rá, hogy csinálják, mégsem csinálják érdemben. Miért?

2022. szept. 26. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
A befogadás egy dolog, a másik az, hogy mennyi pénzt kap. Pénztelenség ellen feltaláltak már egy csodaszert, úgy hívják: munka. A háború előtt is sok ukrán dolgozott már Magyarországon.
2022. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3, persze, de menekültnek lenni annyit tesz, hogy előfordulhat, hogy abszolút semmije nincs az embernek, csak ami a hátán van a táskában. Persze, tudom, hogy van sok megélhetési menekült, meg aki Audival érkezik, de tény, hogy sok olyan is van, aki a megosztott videókon felismeri a saját házának romjait, benne egy élet munkájával.

És lássuk be, egyről a kettőre munkát találni még annak sem megy, aki beszél pl magyarul. Hát még annak, aki nem. Szállás ugyanez.


Ezért van a segély, hogy biztosítson annyi teret és időt, hogy meg tudja vetni a lábát és munkába tudjon állni. Hát 20ezerből nemhogy szállást nem talál magának az ember, de konkrétan 3 nap alatt elfogy, ha élelemre költi.

És 3 nap alatt találsz munkát egy tök idegen országban, nyelvtudás, otthon nélkül? Kötve hiszem..

2022. szept. 26. 13:49
 5/11 Dongaben ***** válasza:

Az egész EU-ban azonos a juttatás a menekülteknek! Ez tény!

Nincs olyan, hogy egyik tagország kevesebbet ad. Olyan lehet, hogy többet, de ezt a saját polgáraiktól veszik el.

Utána lehet nézni az EU hivatalos honlapján.

2022. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mit dolgozik az ENSZ-ben? Van egy sejtésem, hogy ez az ENSZ lány nem létezik. Miért gondolom ezt? Ha tényleg így lenne, már rég megírták volna az ellenzéki újságok. Sőt a határnál dolgozó segélyszervezetek étel, italt, ruhát és más adományokat osztanak a menekülteknek + plusz rengeteg adományokat maguk a magyar állampolgárok gyűjtik össze. Aki megkapja a menekült státuszt az ingyen ellátását és szállást kap. A pénz fejenként egységes, van aki többet add (Lengyelország), de senki sem add kevesebbet. És nem mehet a végtelenségig, egyszer alkalmazkodni kell az új környezethez és el kell kezdeni dolgozni. Bár nem igazán beszélnek róla, de Lengyelországban is felütötte a fejét, hogy sok ukrán marad, de nem hajlandóak lengyelül megtanulni, aminek az eredmény az lesz, hogy Dél-Lengyelorszag elukrànosodik, mert az ott élő lengyelek Németországban mennek dolgozni és élni. Ki tudja mit hoz a jövő, lehet tényleg így lesz lehet nem.
2022. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nyilván nem fogom kiadni a nevét az illetőnek, egyéb módon meg úgysem tudom bizonyítani, szóval ezügyben értelmetlen reagálnom.
2022. szept. 27. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem is a nevét kérdeztem, de ahogy látom felesleges, mert amúgy sem létezik szóval maga a kérdés egy hamis történeten alapszik. Azért egy kicsit jobban utána nézhettél volna az ENSZ működésének, ha már kitalált barátnők munkájáról szeretnél beszélni.
2022. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted hogy bizonyíthatnám?

Sógorom barátnője. nem túl bőbeszédű a lány amikor összegyűlik a család, köszönhetően annak, hogy kirgiz (diákvíziummal van itt, most fejezi be a szociológia Msc-t. Azaz júniusban a tárgyai nagyrészét befejezte, mostanra csak a szakdoga maradt). A szülők nem értenek angolul, úgy kell nekik fordítani mindent, de igazából nem is részletezte a pontos munkakörét. Ezt viszont mondta.

Igazából nem muszáj elhinni, de azért én nem lennék ilyen pökhendi, csak mert nem hiszel el valamit...

2022. szept. 27. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Én csak arra voltam kíváncsi, hogy mit dolgozik az ENSZ-be elég lett volna, hogy: gyakornok, főtitkárhelyettese, tanácsadó, különleges követ, nem tudom, vagy "csak úgy mondtam valamit", erre meg az íród nem adod meg a nevét és ebbe a válaszba leíród a történetének egy kisrészletét. Nem erre voltam kíváncsi. Csak tudod, bárki mondhassa, hogy xy ismerősöm ENSZ-be, NATO-ba dolgozik, és ezt meg azt hallotta, miközben az újságok nem igazán számolnak be erről, csak annyit írnak legtöbb esetben, hogy akik átlépik a határt azoknak nagyon kis része kéri a menedék kérelmet.

Szóval kirgiz és egyetemista. A munkakörét nem részletezte csak úgy oda durrogta, hogy ennyit kapnak, miközben UNHCR-nek dolgozó gyakornokoknak semmi rálátása nincs a pénzügyekre, ők csak segítik a menekültek ellátását. Ahogy már leírtam azok kapnak pénz, akik megkapták a menekültstátusz (ami az állam feladata, hogy megadja nem az UNHCR), nem azok, akik csak úgy átlépnek, mivel Magyarországon kb. 10% kér menekültkérelmet.


Igaz, hogy Magyarországon a civilszervezetek és segélyszervezetek látják el a menekülteket nagyrészt nem az állam. Sajnos. De, mint írtam csak azok kapják meg akik igénylik, akik meg nem akarnak itt maradni azok úgy is tovább mennek, szóval most tök mindegy, hogy hogyan segít, ha nem veszik igénybe.

2022. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!