Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország milyen közel áll...

Magyarország milyen közel áll az államcsődhöz?

Figyelt kérdés

Dolgoztam 1 multinál, ami 2009-ben becsődölt, és ott is a "kifizezési stoppal" kezdődött.

Kisértetiessen hasonló.



2022. szept. 29. 08:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
#10: Az államcsőd nem az, ha az állam nem tudja fizetni a kötelezettségeit? Most nem tudja. Tehát szerintem ez már egy államcsőd. űKérdés csupán az, hogy hova mélyül, mert minden államcsőd más.
2022. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
13%
Milyen kötelezettségeit nem tudja kifizetni az állam??
2022. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

#12: Az állami cégek és intézmények számláit nem tudja kifizetni. Egyelőre október 31.-ig, de a fene tudja. Persze most úgy állítja be, hogy nem akarja, de ez a lényegen nem változtat, mert nem fizet.

[link]

2022. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Lehet csak azt vizsgálják, ki lop még rajtuk kívül. Ki meri meglopni a királyt az engedélye nélkül.
2022. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
3%
13# ez baromság... mondjuk telex🙈
2022. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a szó is helytelen, nem államcsöd, hanem álomcsöd, hisz erre várt a sok szavazópolgár, most teljesül az álmuk.
2022. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

#2

"Minden az EU-s pénzeinktől függ. Ez jogos, nekünk járó pénz"

Nem jár nekünk, majd ha teljesítsük az általunk aláírt szerződésekbe foglaltakat. Amíg mi megszegjük a szeződéseket, addig nekik se kell betartani. Ez így működik.


#12

Ha ki tudna fizetni mindent, akkor miért rendelt el kifizetési stoppot? A logikád alapján, akkor felesleges lett volna ezt elrendelni, mivel tudna fizetni.

Azért rendelte el, mert vannak dolgok, amiket nem tud.


És igen, ez technikailag vehető államcsődnek. Nagyon jó ez a fideszes kormány Elvileg az "elmúlt 100 év legjobb 10 éve" és egyből csődbe vezetik az országot.

2022. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megítélni.
2022. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!